Ilgąjį Joninių savaitgalį ramygaliečiai šventė 646-ąjį savo miesto gimtadienį, kuris prasidėjo 24 d. Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šv. Mišiomis ir sakralinės muzikos koncertu. Vakarop gyventojai plūdo prie senojo malūno pas malūnininką Joną, kur susirinkusius linksmino kapelos ir folkloro kolektyvai iš Ėriškių, Ramygalos ir Tiltagalių kultūros centrų. Čia buvo galima ne tik šokti ir dainuoti, bet ir pasimokinti senųjų amatų, bei vainikėlių pynimo, pasigardžiuoti čia pat kepamais blynais, o troškulį numalšinti gaivia gira.

25 d. iškilmingai atidarytas Atviras jaunimo centras, kuris įsikūrė renovuotame kultūros centre. Iškilmėse dalyvavo LR Seimo narys D. Petrulis, Panevėžio raj. meras P. Žagunis ir jo pavaduotojas A. Pocius, JTBA atstovė Aistė Natkevičiūtė, šio projekto rengėjai, statybos darbų rangovai bei savanoriai iš Turkijos, Italijos, Vokietijos, Ispanijos ir gausus būrys ramygaliečių.  Po iškilmingos renginio dalies, apžiūrėję naujai įrengtas patalpas jaunimo veikloms, visi atvykusieji į šventę pasklido po kultūros centro kiemą, kur, po saldžiai kvepiančia liepa, buvo įsikūrusi jauki lauko kavinukė maloniam bendravimui pratęsti. Čia pat vyko įvairios savanorių užsieniečių organizuojamos veiklos: kepamos picos, mokoma vaikščioti lynu, siūloma susipažinti su didžėjaus darbo subtilybėmis, vyko AJC logotipo kūrimo konkursas. Po pietų, į dažais tebekvepiantį kultūros centrą rinkosi teatro mylėtojai. Buvo parodyti 2 spektakliai: vaikams „Genos ir Kūlverstuko nuotykiai (Liūdynės KC vaikų teatro studija "Op-Lia", vad. M. Miknevičiūtė) ir suaugusiems „Moterims neišsimeluosi“ (Ukmergės KC Taujėnų mėgėjų teatras  „Bičiuliai“, vad. L. Jančiauskaitė).

26 d., sekmadienį, įvyko šventės kulminacija Ramygalos parke. Nuo 15 val. vaikai piešė kilimą ant asfalto, juo 16 val. žygiavo iškilminga karališka eisena su orkestru priešakyje ir išpuoštomis ožkytėmis bei ožiukais. Šiemet vyko karališkos ožkos rinkimai, kuriais susidomėjo net pasaulinė žiniasklaida, paruošusi reportažus garsiausioms žinių agentūroms: BBS, CNN, Routers ir kt. Gražiausios ožkos rinkimų iškilmes papuošė istorinių šokių kolektyvas iš Anykščių „Baltoji pavana“, vad. J. Uselienė. O tautodailininkės  D. Ulienės sukurta karūna papuošė ožkos Dėmytės ragelius, ją į konkursą atvedė ramygalietis Ferdinandas Petkevičius. Karūnavus karališką ožką veiksmas persikėlė į didžiąją sceną, kur buvo apdovanoti šventės metu vykusių įvairių sportinių varžybų nugalėtojai. Koncertavo orkestras „Panevėžio garsas“, vad. L. Raziūnas su soliste L. Česlauskaite bei šokėjomis; koncertinę programą padovanojo „Naisių vasaros“ teatras; populiarios klasikos kūrinius atliko svečiai iš Latvijos Toms ir Vaida; vakaro diskotekoje koncertavo atlikėjai Valdas ir Vainora, o vidurnaktį šventę vainikavo įspūdingas ugnies šou.

Šventės organizatoriai – Ramygalos kultūros centro darbuotojai – nuoširdžiai dėkoja visiems šventės bičiuliams ir rėmėjams: Ramygalos įstaigoms, verslininkams, ūkininkams ir kitiems geros valios žmonėms už įvairią paramą šios šventės organizavimui bei savanoriams, padėjusiems atlikti pasiruošimo bei tvarkymo darbus. Džiaugiamės naujais rėmėjais ir dėkojame UAB „Uno parks“, padovanojusiems bilietų į minėtą pramogų parką. 

Tik dirbdami kartu mes galime kurti gražius ir nepamirštamus dalykus, įspūdingas šventes ir vieningą bendrystę gerovei.