Nuo rugsėjo pradžios kultūros centre vyko kalėdinių dekoracijų gamyba. Kiekvieną antradienį ir trečiadienį menų būrelio vaikai gamino kalėdinius atvirukus, dovanėles, puokštes, karpė snaiges, suko ožiukus. Kad laiku viską spėtumėm į pagalbą atėjo ir gimnazijos mokinukai. Senos kartoninės dėžės, folija, laikraščiai ir pakavimo plėvelė vaikų rankose virto nykštukais, žuvimis, žibintais ir  girliandomis. Dekoracijas gamino ir Ramygalos-Garuckų bendruomenė. Gruodžio 13-ą, Šv. Liucijos dieną visos šios gėrybės papuošė miesto aikštę. Dar naktį kilęs stiprus vėjas šėlo ir negalvojo nurimti. Kultūros centro darbuotojai su nerimu laukė 16.00 valandos, klausdami ar daug drąsuolių ateis į eglutės įžiebimo šventę. Ir tiesiog kaip burtų lazdele mostelėjus į aikštę pasipylė maži ir dideli, pėsti ir ratuoti. Eglutės įsižiebti prašė ir seniūnas, ir žiūrovai, bet tik atėjus Liucijai Augulytei ir suskaičiavus iki trijų, miesto eglė sužibo įvairiaspalvėmis švieselėmis. Prisiminus žaidimus ir eilėraščius, visi, seniūno Valdo Chirv  ir bendruomenės pirmininkės Rasos Marozienės vedami patraukė į kultūros centrą, kuriame laukė karšta kakava ir šokoladas už pačią tvirčiausią pasaulio valiutą – šypseną. Šiaip ne taip visiems susikamšius į netikėtai ankšta tapusią kultūros centro salę, šauklys pristatė karalių Juodąjį Šokoladą (Virginijus Kazlauskas) ir karalienę Baltąją Kakavą (Audronė Palionienė), kurie gražiai pristatinėjo koncertuojančius kolektyvus ir iškilmingai atvėrė vartus į Saldaturgį. Kas norėjo galėjo įsigyti rankų darbo saldumynų, atvirukų, medaus ir kvapnių tikro vaško žvakių. Kas iš karto netilpo, sukosi pagal orkestro "Remmangalen" grojamus ritmus, fotografavosi karališkame soste.

Širdingai dėkoju seniūnui Valdui Chirv, seniūnaičiui Arūnui Želniui, Anicetai Galiauskienei, Birutei Petrauskienei,Vilhelminai Nykštelienei ir Karolinai Nykštelytei, Aušrai Želnienei ir Rūtai Kubiliūnienei. Ir visai, visai bendruomenei. Pats nuoširdžiausias Ačiū kultūros centro kolektyvui ir meno mėgėjams už netikėtą staigmeną ir pagerbimą, Didžiulis dėkui Panevėžio rajono savivaldybei už projekto "Keisk" finansavimą, tik jo dėka pasigaminome dekoracijas. 

Labai dažnai užduodu sau klausimą ar tai ką darau yra reikalinga. Gruodžio 13-ąją  Jūs suteikėte naujų jėgų tęsti pradėtus darbus. Ir todėl pabaigsiu savo rašinį meno vadovės Audronės Palionienės žodžiais:

Kuo nuoširdžiausiai linkiu kiekvienam kasdien uždegti savo veide šypseną. Juk Jūs matėte, kaip suspindo eglė nuo mažų švieselių. Kaip gera ir smagu į ją žiūrėti, būti šalia jos... Besišypsantis, save realizuojantis ir mėgstamai veiklai pasišventęs žmogus labai panašus į Kalėdų eglę, nes jis kuria stebuklus. Tegul mažyčius, paprastus, bet labai reikalingus. Tikėkime stebuklais, darykime viską su meile, su šypsena, su užsidegimu ir gyvenimas taps saldžia pasaka.

Su meile pasauliui Loreta Kubiliūnienė