Naujienos

2018-ieji – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai. 

Kviečiame į akciją „100 talkų“

Akcija vyks 2018 m. vasario–lapkričio mėn. Kviečiame visus gyventojus susitvarkyti ne tik savo gyvenamosios vietos aplinką, bet ir padėti kaimynams, taip pat pagal galimybes neatlygintinai sutvarkyti ir po keletą viešųjų erdvių teritorijų.

Dėl viešųjų erdvių parinkimo tvarkyti kreiptis į Ramygalos seniūną Valdą Chirv, seniūno pavaduotoją Liną Juozaitienę. Kviečiame nufotografuoti savo darbo rezultatą (kaip teritorija atrodė prieš tvarkymą ir po tvarkymo) bei atsiųsti nuotraukas į seniūniją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Jei neturite galimybės fotografuoti, kreipkitės į seniūno pavaduotoją.

Lapkričio mėn. visus akcijos dalyvius pakviesime į darbų baigiamąjį renginį.

Veikdami kartu, mes galime ne tik pagražinti savo kiemą, bet ir sukurti tokią aplinką, kokioje norime gyventi!

Akcijos sumanytoja ir globėja – Ramygalos seniūnija

Spalio 1 d. iš Upytės Tradicinių amatų centro į Ramygalą atriedėjo didžiulis mezginys, pavadintas Nepriklausomybės šaliku. Jį atlydėjo idėjos sumanytoja – Geležių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jovita Barolienė. Lietuvos vėliavos spalvų šalikas – netradicinis būdas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės dieną. Dar vasario mėnesį trispalvis šalikas pradėtas megzti Geležių mokyklos darbuotojų, vėliau prisijungus ir vaikams su mamomis, kitiems Geležių gyventojams šalikas ilgėjo metras po metro ir keliavo po vykstančius renginius. Ryškus trispalvis šalikas traukė ne tik renginių svečių, bet ir šalies vadovų dėmesį. Geležių miestelio mezgėjų iniciatyvą gyrė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ilgėjant šalikui augo ir idėja – megzti iki artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio 2018 metais. Mielai prisijungė ir Ramygalos bendruomenė. Šalikas pradėtas megzti tą pačią dieną Mykolinių renginyje. Vėliau šalikas padėtas Ramygalos kultūros centre ir pasiūlytas megzti toliau visiems Ramygalos seniūnijos gyventojams bei svečiams. Gyventojai džiugiai priėmė šią idėją ir iki spalio 19 d. pakaitomis mezgė Nepriklausomybės šaliką. Mezgė pavieniai žmonės, šeimos, Ramygalos klebonas, Ramygalos kultūros centro kolektyvas, Ramygalos seniūnijos kolektyvas, Ramygalos gimnazijos bendruomenė, Ramygalos bibliotekos kolektyvas. Taip, vienas kitą keisdami, ramygaliečiai numezgė 16 metrų Nepriklausomybės šaliko. Atrodo nedaug, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia – susitelkimas dirbti kartu. Ir nesvarbu, kiek kas numezgė, svarbu, kad šioje akcijoje dalyvavo daugybė žmonių ir prisidėjo prie idėjos įgyvendinimo. Vienybė ir susitelkimas neprilygsta jokiems centimetrams ar metrams.

2017 m. spalio 19 d. Ramygalos kultūros centro direktorė ir seniūnijos seniūno pavaduotoja Nepriklausomybės šaliką iškilmingai perdavė smilgiečiams Smilgių bibliotekos 70-mečio renginio metu. Tuoj pat šaliką toliau ėmė megzti renginio viešnia Lietuvos politikė, poetė Dalia Teišerskytė.

Nepriklausomybės šaliko mezgimo organizavimo Ramygaloje kuratorės Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė ir Ramygalos seniūnijos vyriausioji specialistė socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Aušra Volkovienė.

Parengė Lina Juozaitienė, Ramygalos seniūnijos seniūno pavaduotoja.

Jau ne pirmą kartą akcijoje "DAROM" dalyvaujantys Ramygalos seniūnijos darbuotojai ir šiemet prisidėjo prie aplinkos švarinimo ir gražinimo akcijos. Šiais metais vėl buvo tvarkoma Ramygalos parko gražiausia vieta – parko gėlynas. Iš po žiemos apsiblausęs gėlynas vėl atgijo pavasariui - atnaujinti sodinukai, persodintos gėlės. Prieš keletą metų šis gėlynas įrengtas pačių ramygaliečių ir apylinkių gyventojų rankomis. Ūkininkų lėšomis privežta daugiau nei 40 priekabų žemių, suformuota įspūdinga žieminių gėlių klomba. Gėlių sodinukus sunešė patys Ramygalos bendruomenės gyventojai iš savo darželių. "Apsitvarkyti visada malonu, nes mūsų aplinka - tai mes patys"- džiaugėsi ramygaliečiai. Seniūnijos darbuotojų rūpesčiu vasarinėmis gėlėmis dar numarginamos ir lankomiausios miesto vietos. Akcija "DAROM" seniūnijos kolektyvui yra ne tik gamtos tvarkymo akcija, bet ir proga kartu nuveikti dar vieną gerą darbą. Ši akcija skirta ir apmąstymui, kodėl žmonės teršia gamtą ir sprendimų paieškoms, ką daryti, kad tai pasikeistų ir aplinka pagražėtų.

Ramygalos parkas - mėgstama gyventojų laisvalaikio praleidimo vieta, čia vyksta renginiai, renkasi jaunimas, mėgsta pasivaikščioti šeimos. Visai šalia ošia Panevėžio apskrities parkas Lietuvos 1000-mečiui įprasminti. Jau numatyti darbai, kaip pagerinti šios vietos prieinamumą ir patogumą lankytojams.

Panevėžio rajono savivaldybė yra parengusi projektą „Gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimas Ramygaloje, Panevėžio rajone“. Vienas iš suplanuotų darbų - Ramygalos miesto parko sutvarkymas bei pritaikymas visuomenės poreikiams. Numatyta įrengti parko takus, vaikų žaidimo aikštelę ir aktyvaus laisvalaikio aikštyną, amfiteatrą, lieptus per Upytės upelį, taip pat bus elektrifikuota vieta mugėms, įrengti mažosios architektūros elementai. Jau pasirašyta paramos sutartis. Projekto pabaiga 2019 metų kovas. Ramygalai numatytas dar vienas projektas - „Pėsčiųjų ir dviračių takų plėtra Ramygalos miesto parke ir Parko g., Panevėžio rajone“. Planuojama veikla – Pėsčiųjų ir dviračių takų statyba Ramygalos miesto parke ir Parko g. Įgyvendinant projektą valstybinėje žemėje numatoma įrengti 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių taką nuo esamo Ramygalos miesto parko pėsčiųjų ir dviračių tako pabaigos iki Panevėžio gatvės. Kirtus Panevėžio gatvę, takas toliau bus tiesiamas greta esamos Parko gatvės važiuojamosios dalies iki ties pirmaisiais kvartalo gyvenamaisiais namais įrengtų šaligatvių. Planuojama projekto pradžia 2018-03-01, pabaiga 2020-03-01.

Šventų Velykų rytas teatneša visiems pilnas rieškučias džiaugsmo, didelį krepšį margučių ir gausybę skaisčių pavasario spalvų.

Ramygalos miesto seniūnas
Valdas Chirv

Mieli Ramygalos seniūnijos žmonės!

Nuoširdžiausiai sveikinu visus Jus Kristaus gimimo šventės ir artėjančių Naujųjų 2017 metų proga. Lai neblėsta jauki šiluma nei širdyse, nei šeimos židiniuose. Telydi visus Jūsų darbus susirūpinimas ir tikėjimas jų prasme, žmonėmis ir valstybės ateitimi.Visiems linkiu stiprybės kasdieniniuose rūpesčiuose, šventinio džiaugsmo, dvasios tvirtybės.

Ramygalos seniūnas Valdas Chirv

Mielieji,

Mokykimės gyventi laukimu ir tikėjimu, kad Šv. Kalėdos bus šviesios ir viltingos, o Naujieji metai – džiaugsmingi ir dosnūs.

Tesuvienija mus šventės gražesniam gyvenimui ir naujiems darbams.

Ramygalos seniūnas Valdas Chirv

Pavasaris pasikeitimų bei laukimo metas. Kiekviena diena vis šviesesnė, vis ilgesnė. Vis daugiau ir daugiau šviesos, vis mažiau ir mažiau nakties. Tai atsinaujinimo, pabudimo ir vilčių laikas. Linkime, kad Jūsų gyvenimuose įvyksiantys pokyčiai bus šviesūs ir įkvepiantys. Tikimės, jog Jūsų laukimas apdovanos džiugesiu ir šypsena.

Šventų Velykų proga norime visus Jus pasveikinti su atėjusiu pavasariu, su prisikėlimu, su įsigalinčia šviesa. Gražaus, šventiško ir šilto (tikėkimės) Velykų ryto.

Ramygalos seniūnijos kolektyvas

Mielieji,

Tegul Šventų Kalėdų ramybė ir šviesa nuteikia geriems ir prasmingiems Naujųjų 2015 metų darbams. Tebūna jie dosnūs sveikata, laime, visokeriopa sėkme. Tegul jie bus nuoširdus bendravimo metas.

Ramygalos seniūnijos vardu seniūnas
Valdas Chirv