Vakar Panevėžio rajono seniūnijose vyko Vidaus reikalų ministerijos organizuota gyventojų apklausa dėl naujų – Ramygalos ir Panevėžio – savivaldybių steigimo. Priemiesčio gyvenviečių žmonės į apklausą rinkosi vangiai, o krekenaviečių aktyvumas net nustebino apklausos komisijos narius – iki pietų savo nuomonę buvo pareiškę 700 iš maždaug 4000 turinčiųjų teisę balsuoti ir tik pora pasirašė pritariantys, kad Krekenavos seniūnija būtų prijungta prie planuojamos steigti Ramygalos savivaldybės.

Pakraščiams liks trupiniai

Per apklausą dėl Ramygalos ir Panevėžio savivaldybių steigimo savo nuomonę galėjo išsakyti visų Panevėžio rajono seniūnijų ir Kėdainių rajono Truskavos seniūnijos gyventojai. Dėl Ramygalos savivaldybės steigimo buvo apklausiami Panevėžio rajono Krekenavos, Raguvos, Ramygalos, Upytės ir Vadoklių seniūnijų ir Truskavos gyventojai.

Jie turėjo atsakyti į klausimą: „Ar pritariate, kad būtų steigiama nauja Ramygalos savivaldybė, apimanti Kėdainių rajono savivaldybės Truskavos seniūnijos ir Panevėžio rajono savivaldybės Krekenavos, Raguvos, Ramygalos, Upytės ir Vadoklių seniūnijų teritorijas?“

Karsakiškio, Miežiškių, Naujamiesčio, Panevėžio, Smilgių ir Velžio seniūnijų žmonėms pateiktas klausimas: „Ar pritariate, kad Panevėžio rajono savivaldybės Karsakiškio, Miežiškių, Naujamiesčio, Panevėžio, Smilgių ir Velžio seniūnijų teritorijos būtų priskirtos būsimai Panevėžio savivaldybei?“

Artėjant gyventojų apklausai diskusijos virė rajono Savivaldybėje, žiniasklaidos priemonėse, į pasitarimus rinkosi rajono bendruomenės. „Dėl Ramygalos savivaldybės griežtos nuomonės neturime, bus taip, kaip nutars žmonės, tačiau dėl rajono seniūnijų jungimo prie miesto mūsų nuomonė vienareikšmiška: miestas nori plėstis, tačiau kaimo žmonės iš to negaus nieko gero. Greičiausiai atsitiks taip, kad didžioji dalis pinigų liks miesto centre, o pakraščiams atiteks trupiniai“, – susitikime su bendruomenių atstovais savo nuomonę išsakė rajono vicemeras Vytautas Rapolas Gritėnas.

Į Ramygalą nenori

Apie 14 valandą Krekenavos seniūnijos apklausos vietoje – kultūros centre – buvo gausu žmonių.

„Žmonės tikrai aktyvūs, iki šios valandos jau balsavo apie 700 žmonių. Kita vertus, balsavimo teisę turi apie 4000 mūsų seniūnijos gyventojų, – sakė Krekenavos seniūnijos seniūnas Jonas Ulis. – Iš prie mano stalo nuomonę išreiškusių žmonių nė vienas nepasirašė prie grafos „Taip“. Kiek pasikalbame su kitais komisijos nariais, tik du atėjusieji pasirašė, kad pageidauja gyventi Ramygalos seniūnijoje. Nenori žmonės būti prijungti prie Ramygalos savivaldybės. Beveik kiekvienas atėjusysis sako, kad į Ramygalą nevažiuoja autobusai, o nuvažiavę į Panevėžį ir reikalus savivaldybėje sutvarko, ir apsiperka, ir pas gydytojus nueina“.

Seniūnas sako palaikantis žmonių nuomonę: nors iki Ramygalos beveik perpus arčiau nei iki Panevėžio, į miestą geru keliu nuvažiuojama greičiau.

Pasak J.Ulio aktyviausi vyresnio amžiaus žmonės, nors sulaukta ir nemažai jaunimo.

Birutė KRONIENĖ