Varžysis dėl titulų

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse Ramygalos miestelio gatves okupuos ožkos.
Mintis rengti ožkų paradą gimė Ramygalai tapus Lietuvos kultūros sostine. Keturkojai galės pretenduoti į „Mis ožkos“, „Mis charakterio“, „Mis elegancijos“, „Mis publikos“, „Mis talento“, „Mis foto“, „Mis idėjos“ titulus.
Jei raguočių daug nebūtų, galėtų varžytis ir jų kaukėmis pasipuošusieji.
Ramygalos kultūros centro direktorė Inga Pečeliūnienė sako, kad miestelyje yra penkiolika ožkų, kurios galėtų rungtis dėl septynių titulų. Jos tikinimu, Ramygaloje po kelias nedidukes, grakščias raguotąsias augina vaistininkė, mokytoja, veterinarijos gydytojas, kai kurie ūkininkai.
„Ožkų miestu Ramygala vadinta nuo senų senovės. Turbūt ne veltui ir šio miestelio žmonės pasižymi užsispyrimu, yra iniciatyvūs, smalsūs, kūrybingi“, – „Sekundei“ teigė kultūros centro direktorė.
Pašnekovė tvirtina, kad šiame krašte nederlingai žemei dirbti dar prieš gerą penkiasdešimtmetį buvo veisiami nedidukai, bet stiprūs arkliukai, vietos žmonių kažkodėl ožkomis vadinami.
„Ilgainiui tuos arkliukus pakeitė tikros ožkos. Jomis miestelis garsėjo ir prieškariu, pokariu, garsus ir dabar“, – sako I.Pečeliūnienė. Ožkų grožio ir talentų konkursas – tik vienas Ramygalos, kaip Lietuvos kultūros sostinės, renginių.

Visą straipsnį skaitykite Sekunde.lt