Dar nemažai rajono vietovių neturi išskirtinių simbolių - herbų ir vėliavų. Jie pirmiausia įteisinami ten, kur miestelio ar teritorijos gyventojai labiausiai rūpinasi įvaizdžiu ir galimybe turėti išskirtinį bruožą. Pasirinkti atitinkantį simbolį darosi vis sunkiau, nes Heraldikos komisija neleidžia jiems dubliuotis. Ramygala  vienintelis miestas Panevėžio rajone, kuriam suteiktos miesto teisės. Tad logiška, kad ramygaliečiai turi ir herbą, ir vėliavą.
Dar nemažai rajono vietovių neturi išskirtinių simbolių - herbų ir vėliavų. Jie pirmiausia įteisinami ten, kur miestelio ar teritorijos gyventojai labiausiai rūpinasi įvaizdžiu ir galimybe turėti išskirtinį bruožą. Pasirinkti atitinkantį simbolį darosi vis sunkiau, nes Heraldikos komisija neleidžia jiems dubliuotis.

Įstojo į Europos miestų asociaciją


Ramygala - vienintelis miestas Panevėžio rajone, kuriam suteiktos miesto teisės. Iki 1961 metų buvo atskiras Ramygalos rajonas. Šiuo metu ramygaliečiai vėl užsimojo įsteigti atskirą savivaldybę. Pasak Ramygalos seniūnijos seniūno Valdo Chirv, prieš išrenkant herbą, teikti keli skirtingi variantai. Visi svarstyti viešai, kad patį geriausią galėtų išrinkti Ramygalos gyventojai. Seniūno teigimu, nuo seno Ramygala vadinama ožkų kraštu, todėl iš pradžių norėta ją matyti ir herbe. Tačiau Heraldikos komisijoje buvo paaiškinta, kad moteriškos lyties atstovai herbe nevaizduotini. Kaip išeitis buvo pasiūlytas ožys, tačiau tuomet, žinant šalies politinę situaciją, tokio siūlymo buvo atsisakyta. Galiausiai, anot V.Chirv, pasirinktas žaliame fone ant vienos kojos stovintis baltasis gandras. Jų Ramygalos apylinkėse peri tikrai nemažai. Herbo etaloną sukūrė Arvydas Každailis. Herbas Prezidento dekretu patvirtintas 2003 metų sausio 13 dieną. Dar tais pačiais metais Ramygala buvo priimta į Europos miestų - Baltųjų gandrų asociaciją ("ESCO"), vienijančią miestus, kurių herbuose pavaizduoti gandrai. Asociacijai priklauso miestai iš Vokietijos, Latvijos, Slovakijos, Baltarusijos.
 
Visą straipsnį galite rasti