Liepos 4 dieną Krekenavos regioniniame parke Pašilių stumbryne buvo organizuotas edukacinis žygis "Ežero gyvenimo ir mirtis", skirtas Antano Mikėno, Melburno olimpinių žaidynių vicečempiono atminimui. Nors iš anksto šiam žygiui užsiregistravo tik viena dalyvė, bet per pelkes patraukė net 21 šaulys. Per pelkes vedė ir istorijas pasakojo Krekenavos regioninio parko direkcijos ekologas Julius Auglys. Žygeiviai stebėjosi kaip galima šitaip pažinoti kiekvieną augalėlį vabalą ar gyvūną.
Saugoti dalyvių jau liepos 3 dieną atvyko Lietuvos Šaulių sąjungos dalyviai iš Pasvalio, Naujamiesčio ir Ramygalos.
Įsikūrėme stovyklą, organizavome apmokymus. Į svečius užsukusį Lietuvos kariuomenės orkestrą pavaišinome lauko virtuvėje virta koše. Gyvenome puikioje aplinkoje, gėrėjomės stumbrais ir puikia šeimininkų draugija. Kadangi Lietuvos Šaulių sąjunga neseniai atšventė savo 90-ies metų gyvavimo sukaktį tai ta proga mus pasveikino ir atminimo dovanas įteikė Panevėžio apskrities vadas pulkininkas leitenantas Vladas Petkevičius.
Dėkui Rytui Papšiui ir jo šeimynai. Puikiai praleidome laiką, kviečiame visus dar nebuvusius užsukti į šį nuostabų Panevėžio rajono kampelį.
Ramygalos miesto Turgaus gatvėje liepos 5 d. nuo dešimtos valandos ryto iki vakaro šurmuliavo labai graži amatininkų mugė. Į ją suvažiavo meistrai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos. Amatininkai turguje prekiavo savo gaminiais. Malonu, kad nemaža dalis prekybininkų dar ir demonstravo savo produkcijos gaminimo procesą. Čia pat jie pynė, lipdė, kalė karštą geležį... Taip pat mugėje buvo kalamas ramygalietiškas pinigas.
Mugės scenoje dainavo ir grojo muzikantai iš Jotainių ir Daniūnų, pasirodė ir Ramygalos šokėjos.
Šių metų liepos 5 d. Ramygaloje vyko nepaprastos iškilmės. Ramygalos bažnyčioje, šv. Mišių metu dėkojome Viešpačiui už Kaupų šeimą, kuri davė brandžių pašaukimų. Meldėmės už Kaupų ir Glebauskų giminę, gyvuosius ir mirusius. Meldėme, kad Motina Marija Kazimiera Kaupaitė būtų paskelbta palaimintąja. Įdomu tai, kad kai buvo pastatytas paminklinis akmuo ženklinantis Dievo tarnaitės m. K. Kaupaitės gimimo vietą tą dieną Pažaislio vienuolės Kazimierietės gavo popiežiaus Benedikto XVI-ojo raštą, kad Motinai M. K. Kaupaitei suteiktas Garbingosios Dievo Tarnaitės titulas.
2010-07-05 Lietuvos kultūros sostinėje 2010, Ramygaloje įvyko renginys „Ožkų paradas“. Renginys susilaukė neregėto dėmesio. Šventėje dalyvavo daugiau kaip 2500 žmonių. Į Ramygalos miestelį surinko ne tik vietinės bendruomenės nariai, bet ir daug svečių iš kitų Lietuvos regionų. Šis originalus renginys pritraukė žmonės, kurie norėjo išvysti kažką neįprasto ir be galo originalaus. Atvykusių svečių šventės organizatoriai nenuvylė ir surengė puikų renginį, kuris susilaukė didelio dėmesio ir iš žiniasklaidos atstovų. Ožkų paradas tai unikali šventė, kurios metu suartėjo miesto ir kaimo žmogus, taip stiprindamas vis betrūkinėjančius ryšius. Tai puikus pavyzdys visoms mūsų Lietuvos bendruomenėms, kaip galima seną ir užmiršta tradiciją paversti puikia švente. Šis renginys rodo tai, kad mes galime patys kurti tradicijas, kurias tęs mūsų ateities kartos. Jei šią savaitę viso pasaulio žmonės sugužėjo į Pamploną stebėti bulių bėgimo šventės, išgarsintos žymaus rašytojo Ernesto Hemingvėjaus, tai mes turim ne ką prastesnį renginį. Laikas mums atsigręžti į savo šaknis, kultūros paveldą ir garsinti jį visame pasaulyje, nes mūsų Lietuvos ožkos ne ką prastesnės nei Hemingvėjaus buliai. Ši šventė tikrai nebus vienkartinė. Dėl to visus neabejingus kviečiame ir kitais metais kartu su mumis kurti šaunią tradiciją, kuri nuskambėtų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Norėtume padėkoti visiems savo rėmėjams, kurie šiuo sunkiu mums metu padėjo organizuoti šventę. Iki sutikimo kitais metais!
Daugiau informacijos - www.ozkuparadas.lt
Jau šį savaitgalį, liepos 5 dieną, Lietuvos kultūros sostinėje 2010, Ramygaloje, įvyks Lietuvoje precedento neturintis renginys- Ožkų paradas, kurio metu ne tik bus renkama ožkiausia Lietuvos ožka, tačiau taip pat vyks spalvinga mugė, o scenoje skambės žymių atlikėjų, kaip Merūnas, Mia ir žaliasis choras, Paulius Stalionis ir kt. dainos.
Ramygala neatsitiktinai pasirinkta šventės vieta. Šis miestelis jau nuo seno garsėjo vietiniais mažais laukus dirbančiais arkliukais, kuriuos laikui bėgant pakeitė tikros ožkos. Senieji miestelio gyventojai dar dabar Ramygalą švelniai pavadina „Ožkauosčiu“. Nuo10h. miestelio turgaus aikštėje šurmuliuos mugė, kurioje savo sugebėjimus demonstruos įvairių amatų atstovai. 15h. šventę pradės pagrindinė renginio dalis - paradas, kurio metu kartu su savo šeiminkais žygiuos renginio pažibos- ožkos. Skambant muzikiniams intarpams parado dalyvės varžysis dėl nominacijų, kaip Mis Ožką 2010, Mis elegancija, Mis Foto ir kt. Visus apdovanojimus, jų laimėtojos rinkimo kriterijus ir smulkesnę informaciją galima rasti tinklalapyje - www.ozkuparadas.lt. Laimėtojos bus apdovanotos vertingais prizais - www.dovanumanija.lt kuponais, vietoje nutapytais profesionalių dailininkų paveikslais, karikatūromis, ožkų augintojų asociacijos įsteigtais prizais bei ūkininkų dovanotais pašarais ožkelėms. Puikią žiūrovų nuotaiką garantuos renginį vesiantis aktorius Darius Petkevičius, kuris net abejingiausius žiūrovus įtrauks į varžytuvių sūkurį. Renginį vainikuos vakaro koncertas
Nors birželio 23-oji geru oru nelepino, Joninių šventė Ramygalos parke buvo gražiai paminėta. Lyjant lietui su šypsena veide koncertavo Ramygaliečiai Ramygaliečiams. Koncerto vedantysis Kęstutis Veršelis visiems susirinkusiems dar kartą papasakojo apie Joninių tradicijas ir palinkėjo surasti paparčio žiedą. Joninių ąžuolo vainiku buvo pagerbtas vienintelis Jonas, kurį atsiimti vainiko atnešė ant rankų. Turbūt daugumai Jūsų kilo klausimas - kodėl Joną atnešė? O Jūs pažvelkit į nuotraukas ir suprasite...
Ačiū visiems koncertavusiems ir Joninių švęsti atėjusiems.
Ramygaloje tradiciškai kasmet vyksta jaunųjų keramikų vasaros stovyklos. Jų metu vaikai plačiau susipažįsta su keramikos įvairove, lankosi keramikų dirbtuvėse, bendrauja su menininkais, kuria darbus iš įvairių molio masių. Kūrybiniam procesui vadovauja, vaikams pataria patyrę dailininkai keramikai, dailės mokytojai, tautodailininkai.
Šių metų vasara - ne išimtis. Todėl birželio 14-20 dienomis vyko keramikos projekto "Šilti delnai" pirmasis etapas - dirbinių lipdymas. Kadangi šiemet Ramygala yra paskelbta Lietuvos kultūros sostine, vaikams buvo pasiūlyta sukurti labiausiai patikusio mūsų miestelio pastato antrininką. Užduotis buvo sunki, bet jaunieji keramikai ją įveikė padedami patyrusio keramiko Rimanto Liberio. Rimantas kilęs iš Ramygalos, šiuo metu gyvena ir dirba Panevėžyje.
Ramygalos idėjų laboratorijoje "Keisk", ruošiant projektą "Ramygala - Lietuvos kultūros sostinė 2010", buvo pasiūlyta nupiešti ant Ramygalos stotelės sienos miestelio žemėlapį, kuriame būtų surašyti gatvių pavadinimai, pažymėtos svarbios, lankomos vietos. Šį darbą organizuoti ėmėsi Ramygalos klubas "Savos erdvės".
Džiaugiamės, kad darbas jau padarytas, o miestelio svečiams bus lengva rasti reikalingą objektą. Tačiau smagiausias ir įsimintiniausias buvo pats procesas. Žemėlapio piešiniui perkelti ant stotelės sienos pasinaudojome seniūno patarimu ir O. Benderio patirtimi. Kadangi laikai modernesni, nutarėme naudotis multimedia. Reikėjo prieblandos. O birželio dienos ilgos. Kol sulaukėme vakaro, užsidarė parduotuvė, kaimynai užsirakino duris nakčiai. Kur rasti elektros šaltinį? Nuoširdžiai dėkojame gerbiamiems Petkevičiams, tą vakarą atsisakiusiems televizijos programų ir leidusiems mums pasinaudoti elektra. Kitą dieną sukvietę į pagalbą būrį jaunimo pradėjome piešti žemėlapį dažais. Va čia, antrosios linksmybės. Susidomėjimas aplinkinių ir miestelio svečių! Vieni atvažiuoja: "kur mūsų Aukštadvaris?", kiti, važiuodami pro šalį ir pamatę kas čia vyksta, grįžta: "o kodėl Parko gatvė tokia trumpa? Mano daugiabučiui nėra vietos". Visus labiausiai nudžiugino, kada visai netikėtai buvome pavaišinti labai skaniais ledais. Ačiu Vladui.
Birželio 26 dieną ant Ramygalos Vadoklių gatvės gyventojų namų atsirado didžiuliai stendai – Ramygalos istorijos puslapiai. Tai dar viena idėjų laboratorijoje „Keisk‘‘ gimusi ir jau pradėta įgyvendinti mintis. Turime nuostabių istorijų, padavimų, legendų. Dabar kruopelytę jų galėsime perskaityti eidami gatve. Norinčių daugiau sužinoti visada laukia gimnazijoje įsikūręs muziejus.
Dėkoju Domui Petruliui suradusiam rėmėjus UAB "Steigą", kuri šiam projektui padovanojo skardas, Artūrui Basijokui ir Algiui Kubiliūnui paaukojusiems šeštadienio popietę ir padėjusiem pritvirtinti šiuos puslapius. Ir labai džiaugiuosi Vadoklių gatvės namų gyventojais entuziastingai priėmusiems šią idėją. Didelis ačiū ir seniūnijos darbuotojams padėjusiems transportu ir tarpininkavimu. Manau bendrausim ir ateityje. Puslapių bus daugiau. Kas nori juos matyti ant savo namo – atsiliepkit.
Birželio 20 dieną Ramygaloje vyko graži šventė, tai renginių ciklo „Ramygalai 640“ iškilmingas atidarymas ir dudų orkestrų turo „Vario audra“ pasirodymas. Kad į šventę susirinkusiems dalyviams neprailgtų laikas belaukiant atvykstančių dudų orkestrų, Ramygalos miesto-Garuckų kaimo bendruomenė surengė amatų mugę-parodą. Parodoje dalyvavo net 17 dalyvių gyvenančių Ramygalos seniūnijoje. Iš vytelių sukurtą gandrą ir daug kitų gražių dirbinių demonstravo tautodailininkė D.Ulienė. Mokytoja L.Kiškienė ir jos mokiniai šventėje pristatė šilko, šamoto, juodosios keramikos dirbinius. L.Kiškytė pristatė dirbinius iš stiklo, vilnos, šilko. Vilnos vėlimo mokė gimnazijos moksleivės J.Jaraitė ir Navikaitė. J.Babkauskienės parodą puošė megzti ir nerti randarbiai, I.Radeckienės - lino gaminiai, J.Dūdienės ir S.Šlevaitės - šamoto dirbiniai, R.Gedgaudienės - dekupažo technika padaryti gaminiai, M.Žudienės – nerti dirbiniai. Seniausias amžiumi parodos dalyvis buvo J.Bliuvas, jo medžio darbų įsigijo ne vienas ramygalietis. Jauniausia parodos dalyvė G.Chirv parodai paruošė sages iš vilnos. Ne vienas šventės dalyvis įsigijo R.Indriuškienės įvairių dirbinių iš vytelių. Šventėje buvo galima paragauti ir nusipirkti J.Papšienės keptos naminės duonos, o jos dukra Vėjūnė siūlė įsigyti pagamintų papuošalų. Mugėje–parodoje netrūko ir saldumynų. V.Basijokienės saldainių „medžiai“ traukė praeivių akį. A.Galiauskienė prikepė įvairių saldumynų. A.Želnienė prekiavo duona, sausainiais, pyragais ir kitais skanumynais. Žvybų šeimyna iš Rimaisų kaimo siūlė pirkti sūrio, žuvies, dekoratyvinių medelių. Savo užaugintomis gėlėmis prekiavo V.Brinkienė, J.Jarienė, B.Galiauskienė.
Ramygaliečiai ne tik lankė mugę-parodą, bet išklausėsi ir įvertino 7 pučiamųjų orkestrų kolektyvus. Orkestrų dalyvius vaišino Aukštadvario kaimo bendruomenės pirmininkas S.Čiplys.
A.Volkovienės iniciatyva mokiniai ir šventės dalyviai sagomis dekoravo miesto centre esantį namą.
Pertraukoje tarp orkestrų pasirodymų gitaromis grojo ir dainavo mergaičių grupė „Light Rock“.
Šventės pabaigoje Ramygalos miesto-Garuckų kaimo bendruomenės pirmininkė R.Marozienė įteikė padėkas mugės dalyviams.
Puslapis 1 iš 2