"Bistrampolio festivalis"

 Pučiamųjų orkestų griausmu, dviem nuostabiais koncertais ir kareiviška koše baigėsi aštuntasis Bistrampolio festivalis. Net 21-ą sekmadienį Bistrampolio dvare skambėjo muzika ir rinkosi žiūrovai. Kaip sakė Šv. Kristoforo festivalio direktorė ir Bistrampolio festivalio partnerė Jurgita Jankutė, tai pats ilgiausias festivalis Lietuvoje. Žiūrovams paskutinįjį sekmadienį buvo pasiūlyta pažiūrėti visų festivalio koncertų skaidres, nuostabiai kūrinius atliko pianistė Rima Chačeturian. Kunigas dr. Rimantas Gudelis su aktoriumi Albinu Keleriu, persikūnijusiu į grafą Bistramą nuotaikingai pradėjo festivalio uždarymą. Šiek tiek liūdnai ir sarkastiškai pašnekėjęs apie kultūros padėtį kun.dr. R.Gudelis čia pat ir pralinksmino žiūrovus pradėjęs dalinti rėmėjams "kermošavus" saldainius. Po dalybų sceną užpildė miuziklo garsai. Onos Kolobovaitės, Liudo Mikalausko, Egidijaus Bavikino ir Pauliaus Zdanavičiaus kvartetas sukūrė romantišką, smagią ir tikrai brodvėjišką nuotaiką.

Ačiū visiems rėmėjams, bistrampoliečiams, orkestrams, partneriams ir žiūrovams už buvimą kartu. Ir iki naujų susitikimų.

 Pirmąjį rugpjūčio sekmadienį Bistrampolio dvarą užplūdo minios žmonių. Ir buvo dėl ko. Plačiąjai visuomenei buvo pristatytas skulptorių plenero "Istorinių įvykių – knygnešystės ir  1863 m. sukilimo Bistrampolio dvare"‘ rezultatas. 1863 metų sukilimo dalyviams, jų vadui Antanui Mackevičiui, prieš daugelį metų Bistrampoilio dvaro miškuose laimėjusiems mūšį prieš carinę kariuomenę, skulptorių Adolfo Teresiaus ir Kęstučio Krasausko sukurtos skulptūros papuošė dvaro prieigas. Parke prie koplytėlės įsikūrė skulptorių Antano Lastausko ir Gintauto Akstino darbai skirti knygnešiams. Nuostabiai pristatymą vedė aktorius Albinas Keleris, smuikais Sigita Sičiūnienė su dukra  Paulina.

 Liepos 4 dieną  aštuntasis Bistrampolio festivalis pakvietė  jau į aštuntąjį koncertą paklausyti Lietuvos kariuomenės orkestro atliekamų kūrinių. Žiūrovai iš kariuomenės orkestro tikėjęsi maršų buvo maloniai nustebinti. Skambėjo labai įvairūs kūriniai – nuo W.A.Mozart "Ave Verum Cirpus" iki Perezo Prado "Mambo Jambo".

Lietuvos kariuomenės orkestrą 1991 metais įkūrė kapelmeisteris dimisijos majoras Justinas Jonušas. Šiuo metu orkestrui vadovauja kapitonas Egidijus Ališauskas.

Šiųmetis VIII Panevėžio rajono Bistrampolio dvaro festivalio atidarymas sutapo su Ramygalos Lietuvos kultūros sostinės 2010 vasaros renginių pradžia. Apie tai gegužės 16 dieną skelbė festivalio sumanytojas ir pradininkas kunigas Rimantas Gudelis bei Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Šalies kultūros sostinės Ramygalos rezidencija tapusiame Bistrampolio dvare koncertavo fanfarų orkestras „Trakai“ ir choras „Ave, vita“. Pastarasis koncertavo ir Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.

Bistrampolio dvare festivalis prasidėjo filmo „Amžių sutartinė“ demonstracija bei fotografijų parodos „Amžių sutartinė 2009“atidarymu. Praėjusių metų vaizdai – tai liudijimas apie svarbiausią Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio renginį – Dainų šventę. Puikus pavasariškas oras, Karlo Orfo kantata „Carmina burana“, kareiviška košė, kuria vaišino Panevėžio apskrities šaulių 5-osios rinktinės Ramygalos 11-osios kuopos šauliai, – visa tai davė puikų startą iki pat spalio mėnesio vyksiantiems renginiams.

Bistrampolio festivalis tęsiamas gegužės 23 dieną senosios muzikos ir šokių  programa „LDK kunigaikščio Gedimino laiškai“, kultūros sostinės renginiai – Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje ir Smilgių etnografinėje sodyboje per Sekmines.