Renginiai

Pirmą kartą visa Lietuva šoks kartu

Kviečiame visus rinktis rugsėjo 19 d. 17 val., Ramygalos centrinėje aikštėje Tapkime akcijos dalyviais!

Mokysimės šokti tradicinius lietuviškus šokius, ratelius ir bendrą visai Lietuvai šokį „Ant kalno karklai“

Dainuokime ir šokime visoje Lietuvoje – vieningai ir pašėlusiai!

Organizatorius:
Lietuvos liaudies kultūros centras;
Ramygalos kultūros centras

Projekto uždarymo programa

Kviečiame Jus gruodžio 11 dieną į projekto "Ramygala – Lietuvos kultūros sostinė" uždarymą.

Programa:

  • 16.00 val. iškilmingas eglės įžiebimas miesto aikštėje. Kad šventė būtų įspūdinga, raginame mielus ramygaliečius į šventę atsinešti rankų darbo žibintus, kurie sušildys ne tik mūsų visų širdis, bet ir visą miestą. Žibintų pavyzdžiai: pirmas, antras.

Qrganizatoriai

Skaityti toliau...

Kapelmaušio atranka

Spalio 27 d., Ramygalos kultūros centre, vyko kasmetinis, atrankinis turas į Panevėžio rajono kapelų šventę – konkursą „Kapelmaušis“. 18 val. į centro salę susirinkus žiūrovams ir komisijai, kurią sudarė Remigijus Vilys, Lina Daubarienė ir Virginijus Kazlauskas, prasidėjo koncertas. Atrankoje dalyvavo Vadoklių kultūros namų kapela (Vad. R. Ramoška), Ramygalos kultūros centro kapela „Senoliai“ (Vad. Gintautė Bakanavičienė) bei Daniūnų bendruomenės namų kapela „Rykštė“ (Kęstutis. Veršelis). Šių metų atrankiniame ture turėjo skambėti nelengvi, daug darbo ir jėgų reikalaujantys kūriniai – Lietuviu liaudies sutartinė ir polkų pynė „Šokim trypkim“. Koncerto pabaigai, tradiciškai suskambo, jau himnu tapusi, visų dalyvavusių kapelų atliekama daina „Kapelmaušis“. O jau po rimto koncerto, kapelų nariai susibėgo smagiam pasibuvimui su vaišėmis.

Skaityti toliau...

Spalio 3 dieną Ramygaloje - Lietuvos kultūros sostinėje

Spalio 3 dienos renginių programa

Ramygalos Šv.Jono Krikštytojo bažnyčioje - Šv. archangelo Mykolo atlaidai

  • 09.30 val. Votyvos Šv. Mišios - Šv. Rožinio malda. Adoracija – vidinio išgydimo pamaldos
  • 11.00 val. Vargonų muzikos ir giesmių koncertas - „Šv. Jono aidai“ koncertų ciklo uždarymas
  • Dalyvauja : Vilniaus Arkikatedros jaunimo choras vadovaujamas Violetos Savickaitės, vargonais gros Bernardas Vasiliauskas.
  • 11.30 val. Procesija ir iškilmingos Šv. Mišios
  • 12.30 val. Kermošius – kapela ir kareiviška košė!

Bistrampolio dvaro parke - "Vario audra - ruduo"

  • 13.30 val. - Ėriškių kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras "Ėriškių Brass“ (vad. Saulius Buitvydas)
  • 16.30 val. - Šilagalio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras "Sklepučini“ (vad. Vilmantas Vapsva)
  • 17.00 val.  VIII Bistrampolio festivalio didysis uždarymo koncertas
PROGRAMA: Žinomiausių miuziklų  (R.Rodgers,  F.Loewe,  J. Bock, G.Kuprevičius, A. L. Weber ir kt. ) tikrąjį spindesį atskleis Oona Kolobovaitė (sopranas), Liudas Mikalauskas (bosas),  Egidijus Bavikinas (tenoras), Paulius Zdanavičius fortepijonas)
Bilietai: 25, 30 Lt (Senjorams, neįgaliesiems, moksleiviams ir studentams (su pažymėjimu) – 15 Lt
Veikia projekto „Aukštaitijos dailė 2010“ meno kūrinių paroda „Ženklai.

Skaityti toliau...

Spektaklis "Paskutiniai mėnesiai"

 ...seniems žmonėms dažnai siūlome tylą, kaip tariamą gyvenimo rojų.
...bet jiems nereikia tylos, nereikia ramybės!

Jie nori būti čia, su mumis. Toje tyloje, į kurią jie įstumiami, spurda gyvybė ir neleidžia nuo jos nusigręžti. Tik tada žmogus suvokia gyvybės kainą, pradeda tyloje girdėti garsus, tamsoje matyti šviesą...

Šią skaudžią temą Ramygalos kultūros centre rugsėjo 18 d. gvildeno Vilniaus mažojo teatro aktoriai. Lietuvos kultūros sostinės 2010 Globėjas - Regimantas Adomaitis kartu su kolegomis Vilija Ramanauskaite ir Almantu Šinkūnu atvežė į Ramygalą puikų spektaklį  Furio Bordon, "Paskutiniai mėnesiai". Tai ką sukūrė ir parodė Vilniaus mažasis teatras buvo labai jautru ir žmogiška. Žiūrovai salėje sėdėjo lyg užhipnotizuoti: susikaupę, kiekvienas savaip pasinėręs į save...

Pasibaigus spektakliui  žiūrovai plojo atsistoję...

Nuoširdų AČIŪ tariame Lietuvos kultūros sostinė 2010 globėjui Regimantui Adomaičiui už gerą žodį, nuostabią kūrybą, ir tiesiog už tai, KAD JŪS ESATE!!!

Lietuvos kultūros sostinės svečiai

 Rugsėjo 19 dieną Lietuvos kultūros sostinė 2010 sulaukė brangių viešnių iš Lietuvos kultūros ministerijos Irenos Seliukaitės bei Rasos Senkevičiūtės. Taip pat į Ramygalą atvyko Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis ir Biržų rajono savivaldybės meras Regimantas Ramonas.

Svečiai lydimi Panevėžio rajono mero Povilo Žagunio ir projekto "Lietuvos kultūros sostinė 2010" vadovo Remigijaus Vilio aplankė miesto bažnyčią bei motorinį malūną, kuriame smagiai praleido laiką stebėdami edukacinę programą "Grūdo virsmas". Malūnininkas Jonas Plučius lankytojų akyse išbėręs maišą kviečių grūdų į "girnas", po gero pusvalandžio jau dalino (pagal pageidavimus) kam sėlenas, kam manų kruopas, o kam ir aukščiausios rūšies miltus. Brangius lankytojus malūnininkas Jonas pakvietė malūninko vaišių.

Svečiai,  padėkoję malūno savininkams Jonui ir Vitalijai Plučiams, patraukė į Lietuvos kultūros sostinės 2010 vasaros rezidenciją Bistrampolį, kur vyko dar vienas puikus koncertas.

Spektaklis "Paskutiniai mėnesiai"

Seniems žmonėms dažnai siūlome tylą kaip tariamą gyvenimo rojų. Bet jiems nereikia tylos, nereikia ramybės! Jie nori būti čia, su mumis. Toje tyloje, į kurią jie įstumiami, spurda gyvybė ir neleidžia nuo jos nusigręžti. Tada žmogus suvokia gyvybės kainą, pradeda tyloje girdėti garsus, tamsoje matyti šviesą... Žmogus – nesvarbu, jam 80 ar 90 metų –  tarsi atgimsta, išgyvena įdomiausius virsmus, ima gyventi kitą gyvenimą, net įdomesnį nei iki šiol. Tai žmogiškosios jėgos, gyvybės stebuklas ir triumfas. Labai įdomu buvo su Regimantu Adomaičiu, su jo vaidinamu Tėvo personažu leistis į šią kelionę – ne, ne į senelių namus – gyvybės atradimo link.
 
Vaidina:
TĖVAS, labai senas žmogus - Regimantas Adomaitis
MOTINA, veikiau jos prisiminimas, keturiasdešimt penkerių metų - Inga Burneikaitė, Vilija Ramanauskaitė
SŪNUS, maždaug keturiasdešimtmetis - Almantas Šinkūnas

Spektaklio trukmė - 2 val. 30 min. (I dalis - 1 val. 15 min., II dalis - 55 min.)

Spektaklio pradžia: 18:00 val.
Vieta: Ramygalos kultūros centras

Skaityti toliau...

Jubiliejinė danų grafikos paroda galerijoje „Voras“

 Praėjusį penktadienį (2010-06-18) Ramygalos seniūnijos galerijoje „Voras“ vyko Jubiliejinės danų parodos atidarymas, besirenkančius svečius pasitiko Ramygalos seniūnijos kultūros centro orkestras „Ažuoliukai“ su vadovu Laimučiu Raziūnu. Pirmąkart Lietuvoje Danijos kultūros institutas pristato tokio masto danų grafikos parodą, kurią parengė Danijos grafikų sąjunga. Laiko spaudas yra solidi 116 darbų retrospektyva, palankiai priimta ir įvertinta Danijoje, Brazilijoje, Kinijoje, Rusijoje, Latvijoje ir Estijoje. Ji atspindi plačias grafikos meno ir amato galimybes, jungiant tradiciją ir naujoviškumą nūdienos kontekste. Paroda siūlo pakeliauti grafinės raiškos keliais, pristatydama gausias variacijas ta pačia tema. Didžioji šios parodos dalis šiuo metu yra eksponuojama Bistrampolio dvare, nes, deja galerijoje „Voras“ tiek daug darbų neįmanoma sutalpinti.

Skaityti toliau...

Idėjų laboratorija "Keisk" - antrasis susitikimas

2010 m. balandžio 16 d. antrajame laboratorijos susirinkime buvo išrinktas "Ramygala - Lietuvos kultūros sostinė 2010" logotipas.

Paramos labdaros fondas "Nebūk abejingas" sutiko globoti projektą "Ramygala- Lietuvos kultūros sostinė 2010" ir organizuoti rėmėjų paiešką. Šio fondo vadovas Domas Petrulis nuo pat pirmųjų projekto gyvavimo dienų aktyviai įsijungė į veiklą, įdėjų laboratorijoje "Keisk" pateikė nemažai originalių minčių kaip pritraukti verslą, investicijas, sukurti rėmimo koncepciją.

Aptarti vyksiantys renginiai. Derinti veiksmai. Ieškota partnerių ir atlikėjų.

Smagu, kad net ir ne laboratorijos metu ateina ar skambina žmonės norintys prisidėti prie projekto. Šiandien paskambinęs VDA Tekstilės katedros docentas J. Stankevičius pasisiūlė atvežti prof. J. Balčikonio ir kitų kūrėjų tekstilės darbų parodą. J. Balčikonis, garsus tekstilininkas, kilęs iš Ramygalos. Dėl garbaus amžiaus jam vienam būtų sunku surengti parodą. Labai džiugu, kad jo mokinys, beje gimęs ne taip toli nuo Ramygalos esančiame Anciškių kaime, parodė tokią puikią iniciatyvą.

Skaityti toliau...

Pirmasis idėjų laboratorijos "Keisk" susitikimas

 Balandžio 2 dieną Ramygalos seniūnijos galerijoje "Voras" startavo projekto "Ramygala – Lietuvos kultūros sostinė-2010‘‘ idėjų laboratorija "Keisk".
Į pirmąjį susitikimą susirinko virš 30 žmonių. Buvo pateikti 35 pasiūlymai ir būdai kaip juos įgyvendinti.
Džiugu, kad žmonės tiki galintys ką nors pakeisti ir nelaukia, kol kas nors pateiks viską ant lėkštutės.

Skaityti toliau...