Nušurmuliavo, nuvilnijo didesniais ir mažesniais renginiais per Lietuvą Joninių šventė. Ypatingai gražiai ir prasmingai Joninės buvo paminėtos Ramygalos tikinčiųjų bendruomenės. Kitaip ir negalėjo būti, juk Ramygalos bažnyčia vienintelė Panevėžio rajone yra pasipuošusi Šv. Jono Krikštytojo vardu.
Birželio 23-26 d. Ramygalos bažnyčioje vyko įvairūs renginiai - koncertai, poezijos skaitymai. Jau tampa tradicija Šv. Jono atlaidus pradėti švesti išvakarėse sakralinės muzikos koncertu. Šį kartą muzikos kūrinius dovanojo ramygalietės gimnazistės Rūta Šegamogaitė, Lauryna Kiškytė ir Roberta Butkutė, fleita grojo Tautvydas Kiškis. Koncerto metu buvo skaitoma klebono Edmundo Rinkevičius poezija. Išvakarių mišiose giedojo Anykščių Šv. Mato bažnyčios choras, vadovaujamas varg. Rimvydo Griauzdės. Po mišių miesto parke vyko tradicinė Joninių šventė – grojo kapelos, degė laužai, plaukė vainikai.
 Pagrindinė atlaidų diena  diena prasidėjo Dr. Aldonos Vasiliauskienės naujos knygos „Mons. Petras Baltuška“  pristatymu. Tai jau 14-ta jos knyga. Daktarė džiaugėsi galimybe pristatyti knygą toje vietovėje iš kurios yra kilęs herojus – kunigas Pertas Baltuška. Didelės apimties (700 pus.) knyga yra neįkainojamos istorinės vertės, joje surinkta daugybė faktų ne tik iš Ramygalos parapijos gyvenimo tarpukario laikotarpiu, bet ir visų parapijų kuriose kunigas P. Baltuška dirbo – Anykščių, Zarasų, Palėvenės, Daugalių. Ramygala kunigui P.Baltuškai yra gimtoji parapija, čia jis augo, mokėsi, iš čia išėjo kunigu mokytis. Knyga susilaukė didelio dėmesio ir norinčių ją įsigyti atsirado nemažas būrys.

Atlaidų dienose bažnyčioje pamokslavo Panevėžio vyskupo vikaras dr. Gediminas Jankūnas. Po iškilmingų mišių miestelio aikštėje visiems koncertavo Panevėžio rajono muzikos mokyklos orkestras vadovaujamas K. Plančiūno. Nors dangus ir gąsdino debesimis ir griaustinio dundėjimu, bet koncertas įvyko ir tik nuskambėjus paskutiniam kūriniui ėmė lašnoti vasaros lietutis, kuris vakarop virto liūtimi.

Birželio 25 d. Ramygalos bažnyčioje pasižymėjo ypatingu parapijos organizacijų veiklumu.  10 val. mišiose meldėsi Gyvojo Rožinio nariai, giedojo Panevėžio vyskupijos Gyvojo Rožinio moterų choras, pamokslavo dr. Gediminas Jankūnas. Pamokslininkas pabrėžė maldos reikšmę ir kvietė visus Gyvojo Rožinio narius tapti kaip šv. Jonas, rodyti Kristų ir tiesintį Jam kelius į žmonių širdis. Ankstų tos dienos rytą iš Krekenavos bažnyčios į Ramygalą pajudėjo jaunimo būrys. Piligrimai pėsčionis vyko į Ramygalos atlaidus, tankiuose miškuose skambėjo giesmės ir jaunimo klegesys. Piligriminiame žygyje kartu ėjo Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedros vikaras kunigas Mindaugas Šakinis. Piligrimamas vadovavo Ramygalos gimnazijos tikybos mokytoja Sigutė Peleckaitė.

Paskutinę atlaidų dieną  kartu su visa visuotine bažnyčia šventėme Devintinių šventę. Po votyvos mišių konferenciją apie ramygalietę, vienuolyno steigėją ses. Mariją Kazimierą Kaupaitę skaitė seserys kazimierietės iš Pažaislio vienuolyno. Džiaugėsi seserys, kad Ramygala išugdė tokią kilnią širdį, kuri pražydo gerumu ir gailestingumu. Sumos mišios buvo aukojamos už garbingosios Dievo tarnaitės sesers Marijos Kazimieros Kaupaitės beaticijacijos – šventumo paskelbimo – bylą. Po mišių vyko devintinių tradicinė procesija lydima pučiamųjų orkestro. Visą sekmadienį miestelio turgavietėje vyko bendruomenės organizuota amatų mugė, kurioje buvo gausu visokių ramygaliečių rankų sukurtų gėrybių- pintų karbelių, gėlių , kaimiškų „kašikų“, naminių pyragų, Anicetos Galiauskienės keptų grybukų ir kaštonų, ir ožkos sūrių. Už simbolinę 1 lt. kainą buvo prekiaujama katalikiška spauda.

Smagu, kad Joninės vėl pamažu tampa tokios, kokias jas švęsdavo mūsų senoliai, o Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia ne tik maldos, bet ir kultūros židiniu.