Praėjusią savaitę Vidaus reikalų ministerijoje su visų 60 šalies savivaldybių merais susitikęs vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys apžvelgė savivaldos problemas, Europos Sąjungos skiriamų pinigų panaudojimą, regionų plėtrą, naujų savivaldybių steigimo galimybes. Neliko nepastebėta ir ramygaliečių iniciatyva, tačiau norint, kad savivaldybė būtų įkurta, reikia atlikti ne tik tariamai naujos savivaldybės, bet ir neprijungiamose teritorijose gyvenančių žmonių apklausą.
Rengs apklausą

Susitikime su vidaus reikalų ministru, ministerijos specialistais, Seimo nariais dalyvavęs ir jame kalbėjęs Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis patvirtino, kad apie naujų savivaldybių, kaip Kuršėnų, Ariogalos, Ramygalos, Kybartų ir kitų, steigimą buvo kalbama, tačiau dėl galimų konkrečios savivaldybės administracinių ribų keitimą nebuvo užsiminta. Rajono meras PB sakė, kad apie tai kalbėjęs ir pasitarime, kad įstatymas dėl šalies savivaldybių administracinių ribų pakeitimo buvo priimtas dar 1994 metais, numatant, kad reforma bus vykdoma atliekant gyventojų apklausas.
"Iki šiol apie reformas tebekalbama, tačiau apklausos neatliktos, - sakė P.Žagunis. - Jei viskas būtų padaryta pagal įstatymą, nebereiktų apie nieką kalbėti ir erzinti žmonių. Aš už tai, kad būtų padaryta taip, kaip nori žmonės. Turi būti atliekama gyventojų apklausa, jau sudarytos darbo grupės. Mano žiniomis, apklausa bus vykdoma rugsėjo ir spalio mėnesiais, ji turėtų būti vykdoma panašiai kaip rinkimai."

Pasiteiravus, ką pats meras mano apie Ramygalos savivaldybės steigimą ir likusių teritorijų prijungimą prie miesto, P.Žagunis diplomatiškai nuo tiesaus atsakymo išsisuko teigdamas, kad viską turi nuspręsti žmonės. Anot jo, apklausa turėtų būti atliekama ne tik Ramygaloje, bet ir visame rajone. Perklausus, ar pritartų savivaldybių teritorijų reformai, P.Žagunis tikino nenorintis gyventojams primesti nuomonės. Anot jo, dabar vykdomas bendras rajono planas, paruoštas 640 tūkstančių litų kainavęs strateginio vykstymo planas ir, jei bus pakeistos savivaldybių administracinės ribos, darbai ir pinigai bus išmesti kaip į balą. "Dabar reikia rengti 2008-2013 metų strateginio vystymo planą, nes pagal jį bus skirstoma Europos Sąjungos parama, - sakė P.Žagunis. - Jei Panevėžio rajono neliks, tokio plano rengimui tik veltui išleistume pinigus. Anksčiau atliekant apklausas reikėjo, kad dalyvautų nors 25 procentai gyventojų, o dabar šis skaičius neberibojamas. Be to, apklausoje gali dalyvauti ne tik toje vietoje gyvenamąją vietą deklaravusieji."

Pastebėjus, kad apklausos gali neatitikti daugumos gyventojų norų, P.Žagunis pripažino, kad taip gali būti, todėl jis sakė raginantis žmones, kad jie aktyviai dalyvautų apklausoje, kad paskui nesakytų, kad už juos nusprendė kiti. Mero teigimu, surengus apklausą būtų galima padėti tašką, vienaip ar kitaip apsispręsti, toliau dirbti ir kurti naujus planus.

Ramygala nenuskriausta

P.Žagunis kelis kartus atsisakė pasakyti, ar jis asmeniškai pasisako už Ramygalos savivaldybės steigimą, ar tam prieštarauja. Tačiau jis paminėjo, kad pastaraisiais metais įsteigta ir renovuota Ramygalos gimnazija, sutvarkyta ligoninė, suremontuotos gatvės ir šaligatviai, parengtas plyno lauko investicijų projektas. Mero nuomone, tiek, kiek Ramygala gavo būdama Panevėžio rajono sudėtyje, vargu, ar būtų įstengusi gauti daugiau.
Gintautas SUBAČIUS (Paneveziobalsas.lt)