Pirmąjį rugpjūčio sekmadienį Bistrampolio dvarą užplūdo minios žmonių. Ir buvo dėl ko. Plačiąjai visuomenei buvo pristatytas skulptorių plenero "Istorinių įvykių – knygnešystės ir  1863 m. sukilimo Bistrampolio dvare"‘ rezultatas. 1863 metų sukilimo dalyviams, jų vadui Antanui Mackevičiui, prieš daugelį metų Bistrampoilio dvaro miškuose laimėjusiems mūšį prieš carinę kariuomenę, skulptorių Adolfo Teresiaus ir Kęstučio Krasausko sukurtos skulptūros papuošė dvaro prieigas. Parke prie koplytėlės įsikūrė skulptorių Antano Lastausko ir Gintauto Akstino darbai skirti knygnešiams. Nuostabiai pristatymą vedė aktorius Albinas Keleris, smuikais Sigita Sičiūnienė su dukra  Paulina.

Skulptūras pašventino Lietuvos KOP vyresnysis kapelionas majoras Virginijus Veilentas ir šimtametis monsinjoras Petras Kuzmickas.

Turbūt turininga programa pritraukė tiek daug žmonių, nes į po to vykusį koncertą visi norintys netilpo, minia žmonių liko už durų.  Kad niekas nebūtų nuskriaustas, atlikėjai sutiko kartoti koncertą. Gražioje dvaro teritorijoje palaukti porą valandų nesunku, juolab, kad laukti tikrai buvo ko. Operos solistų Liudo Mikalausko,  Egidijaus Bavikino, šokėjų Gintarės ir Tomo Slausgalvių, pianistės Virginijos Unguraitytės ir aktorės Virginijos Kochanskytės paruošta programa "Ten kur svajonės lekia" buvo tiesiog tobula. Žiūrovai kartu su atlikėjais keliavo po garsiausius pasaulio teatrus, klausydamiesi nuostabių operos, miuziklo, operetės kūrinių, žavėdamiesi šokėjais ir Virginijos Kochanskytės įtaigiais pasakojamais.

Festivalis tęsiasi, sekmadienių dar bus. Nuostabių, žavingų ir neišdildomų. Atvykite į Bistrampolį , nes čia atvykti verta.