Ramygalos idėjų laboratorijoje "Keisk", ruošiant projektą "Ramygala - Lietuvos kultūros sostinė 2010", buvo pasiūlyta nupiešti ant Ramygalos stotelės sienos miestelio žemėlapį, kuriame būtų surašyti gatvių pavadinimai, pažymėtos svarbios, lankomos vietos. Šį darbą organizuoti ėmėsi Ramygalos klubas "Savos erdvės".

Džiaugiamės, kad darbas jau padarytas, o miestelio svečiams bus lengva rasti reikalingą objektą. Tačiau smagiausias ir įsimintiniausias buvo pats procesas. Žemėlapio piešiniui perkelti ant stotelės sienos pasinaudojome seniūno patarimu ir O. Benderio patirtimi. Kadangi laikai modernesni, nutarėme naudotis multimedia. Reikėjo  prieblandos. O birželio dienos ilgos. Kol sulaukėme vakaro, užsidarė parduotuvė, kaimynai užsirakino duris nakčiai. Kur rasti elektros šaltinį? Nuoširdžiai dėkojame gerbiamiems Petkevičiams, tą vakarą atsisakiusiems televizijos programų ir leidusiems mums pasinaudoti elektra. Kitą dieną sukvietę į pagalbą būrį jaunimo pradėjome piešti žemėlapį dažais. Va čia, antrosios linksmybės. Susidomėjimas aplinkinių ir miestelio svečių! Vieni atvažiuoja: "kur mūsų Aukštadvaris?", kiti, važiuodami pro šalį ir pamatę kas čia vyksta, grįžta: "o kodėl Parko gatvė tokia trumpa? Mano daugiabučiui nėra vietos". Visus labiausiai nudžiugino, kada visai netikėtai buvome pavaišinti labai skaniais ledais. Ačiu Vladui.

Žemėlapis nupieštas. Jis yra tobulas, nes dirbo ne tik suaugę, jaunimas, bet darbavosi ir mažos rankytės. Tikimės, kad kritiški vertintojai bus mums atlaidūs. Juk svarbiausia yra tai, kad patyrėme didelį džiaugsmą, nes  prisidėjome prie savo miestelio puoselėjimo, nes dar kartą pajutome ir įsitikinome, kad esame bendruomenė, kad šalia mūsų yra labai daug gerų ir šiltų žmonių. O labiausiai džiaugiamės gavę  dar vieną kartais lyg ir nepastebimą gyvenimo pamoką : be galo gera sulaukti dėmesio ir pagalbos iš tų žmonių, su kuriais nesėdi prie bendro stalo, su kuriais nesieja giminystės ryšiai, bet kuris yra tavo, nes yra ramygalietis. AČIŪ VISIEMS!