Jau kelintus metus Miežiškiuose rengiamoje ir jau tradicine virstančioje Jurginių šventėje šiemet nestigo nei tradicinių linksmybių, nei naujų įspūdingų akcentų.

Į bažnyčioje vykusias Mišias ir Angelų slėnyje surengtą šventę per Jurgines miežiškiečiai ir jų svečiai rinkosi paminėti žemės ūkio darbų pradžios. Ši šventė lietuvių tradicijose nuo seno susijusi su pirmaisiais pavasario darbais, gyvulių išginimu į lauką. Tradiciškai ta proga Miežiškių klebonas Rimantas Visockis šventino arklius ir kinkinius, o gražia naujove tapo žemės ūkio technikos šventinimas. Technikos paradas buvo išties įspūdingas – šalia Angelų slėnio Miežiškių ir aplinkinių vietovių gyventojai suvažiavo kas mažyte žoliapjove, kas senais sovietiniais, o kas milžiniškais, galingais naujais traktoriais. Metalo „žirgai“ traukė ir suaugusiuosius, ir vaikus, suskubusius dažnoje kabinoje pasėdėti.

Dar vienas su žemdirbyste susijęs šventės akcentas – vietos gyventojų bendruomenės surengti sodinukų mainai. Ir miežiškiečiai, ir rėmėjais tapę Kaimiškio medelyno atstovai, sodininkas Aleksas Speičys mugei atgabeno per 200 įvairių augalų. Sodinukai, jurginų kerai, sėklos buvo ir pagrindinės dovanos šventės rėmėjams, dalyviams, vardadienius šventusiems Jurgiams ir Jurgoms.

Gražaus oro ir įspūdingos šventės į Angelų slėnį atviliotai gausiai publikai koncertavo Miežiškių seniūnijos kultūros centro pučiamųjų ir folkloro ansambliai, taip pat – svečiai, šokėjai iš Dembavos bendruomenės namų.

Miežiškių seniūnijos kultūros centro meno vadovė, Jurga Švagždienė