Balandžio 17 dieną, kartu su visa Lietuva, puikioje švarinimosi akcijoje "Darom 2010" entuziastingai dalyvavo ir Daniūnų kaimo gyventojai. Noriu labai pasidžiaugti, kad iš realiai čia gyvenančių 270 gyventojų į talką atėjo per 80 žmonių (tai sudaro 29,6 proc.visų gyventojų). Akcijos dalyvių tarpe darbavosi vaikai, jaunimas, suaugę ir garbaus amžiaus savanoriai. Darbingai nuotaikai nuo pat ryto visus nuteikė saulutė. Visus susirinkusius į talką pasveikino bendruomenės pirmininkas Valentinas Osipovas ir pakvietė tylos minute pagerbti   Lenkijos piliečius žuvusius  per aviakatastrofą Smolenske. Po to Daniūnų bendruomenės namų vadovė Irena Živilienė pasveikino visus tapus Lietuvos kultūros sostinės kaimyne ir pakvietė talkininkus taip pat gausiai rinktis į kultūrinius renginius ir projektus, kaip ir į talką.

Po trumpų kalbų visi talkiečiai sustojo bendrai nuotraukai ir pasiskirstytę grupelėmis pradėjo grėbti, šluoti, rinkti, dažyti, genėti, taisyti ir ...

Prabėgus penkioms  švarinimosi valandoms, rinkomės prie bendruomenės namų ir džiaugsmingai šnekučiavomės, kad akcija "Darom" pavyko, kad kaimas neatpažįstamai išgražėjo ir atgijo.

Vieni kitiems dėkojome, kad atėjome į šį renginį, kuris dar kartą patvirtino, kad Daniūnuose bendruomenė gyva ir ilgai dar bus gyvybinga, nes ne tik suaugusiems, bet ir  jaunimui bei vaikams svarbu, kad gyventume švariame ir gražiame kaime. Juk mes galime didžiuotis tapę Lietuvos Kultūros sostinės "priemesčiu".