Naują pieno perdirbimo gamyklą planuojantis statyti kooperatyvas „Pienas LT“ ketina jos statyboms rinktis vietą Panevėžio rajone, Ramygaloje.

Lietuvos televizijos Naujienų tarnyba pranešė, kad jei nepavyks sutarti su vietos valdžia, atsarginiu variantu lieka laisvoji Kauno ekonominė zona. Panevėžio rajono valdžia žada padaryti viską, kad investicijas pritrauktų.

„Kaina mums negali nerūpėti. Mes turime susimokėti nuomos mokestį už ilgą periodą – devyniasdešimt kelis metus – per ganėtinai trumpą trejų metų laikotarpį. Tuo tarpu Ramygala yra šiek tiek daugiau klausimų keliantis variantas, nes turime reikalą ne su verslininkais, o juos, aišku, riboja taisyklės, biurokratinis aparatas“, – teigė kooperatyvo „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas.

Visuotiniame kooperatyvo susirinkime nutarta, kad jei per dvi savaites pavyks sutarti su Panevėžio rajono valdžia, vietą pieninei rinksianti valdyba pirmenybę skirs Ramygalai. Apie 100 mln. litų kainuosianti įmonė iš pradžių ketina perdirbti 650 tonų pieno kasdien, vėliau – maždaug du kart tiek. Jos statybai nepritaria dabartiniai pieno perdirbėjai, kurie būgštauja, kad naujoji dešimtimis milijonų Europos Sąjungos pinigų paremta gamykla turės išskirtines sąlygas.