Ramygaloje susibūrusi neformali jaunimo grupė „Puodžiai“ jau antrą kartą bendruomenei rengia projektą, kurio metu populiarina keramiką ir suteikia įvairaus amžiaus savo krašto žmonėms progą iš arčiau susipažinti su subtiliu keramikos amatu. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“.

2005 metų vasarą Ramygaloje, užvesta mokytojos L.Kiškienės entuziazmo ir noro domėtis keramika, susibūrė neformali jaunimo grupė „Puodžiai“. Jie parašė metų trukmės projektą „Keramikos menas“, kuris buvo skirtas susipažinti su senąja juodosios keramikos rūšimi ir pačiam jaunimui, ir visai miestelio bendruomenei. Projektą finansavo Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“. Tąkart jaunieji puodžiai sėkmingo projekto pabaigoje juokavo, kad „Mes dar sugrįšime“.

Ir štai nuo šių metų vasario mėnesio Ramygaloje vėl jaunųjų keramikų iniciatyvos. Atsinaujinusi neformali grupė „Puodžiai“, kuriai priklauso 7 aktyvūs Ramygalos jaunuoliai: Gerda Glebauskiatė, Kristina Grybaitė, Eglė Sankaitytė, Toma Kisieliūtė, Eglė Medutytė, Asta Liberytė ir Tautvydas Kiškis, bei pirmojo projekto iniciatorės Aistė Čyplytė ir Jolita Petrauskitė, kurios baigusios vidurinę mokosi Vilniaus universitete, tačiau savo miestelio žmonių ir keramikos negali pamiršti, kviečia savo kraštiečius įsitraukti į naująjį jų projektą „Šamoto fantazijos“, kurio trukmė 10 mėnesių.

Jaunimas domėsis šamoto keramika, bandys perprasti šamotinių skulptūrų lipdybą. Šįkart „Puodžiai“ į projekto veiklą įtrauks platesnę žmonių grupę: savo rajono Naujamiesčio vidurinės mokyklos ir Pasvalio dailės mokyklos mokinius. Jau nuo šio mėnesio prasideda iniciatyviųjų keramikų pažintis su šamotu. Į Ramygalą jaunimo mokyti atvažiuos tokie žymūs keramikai kaip Vilija Balčiūnienė, Eugenijus Čibinskas. Vėlesniuose projekto tiksluose nusimato 4 užsiėmimai bendruomenės nariams ir jaunimui iš Ramygalos apylinkių ir 4 kūrybiniai seminarai kartu su draugais iš Naujamiesčio ir Pasvalio. Bendruomenė, kaip ir pirmajame projekte, bus kviečiama registruotis į keramikos užsiėmimus, o jaunimas stengsis ir vėl kuo daugiau išmokyti miestelio žmones, bei nulipdyti gražią skulptūrą Ramygalos aplinkai papuošti.

Vasaros pradžioje, projektui įpusėjus, per Ramygalos miesto šventę bus atidengtos užsiėmimų metu sukurtos šamoto skulptūros, kurios pagražins mieto aplinką. Projektas baigsis šių metų lapkričio mėnesį. Žadama išleisti atvirukų ir plakatų su projekto metu sukurtais keramikos šedevrais. Veiklieji puodžiai tikisi aktyvaus dalyvavimo ir palaikymo.

Projekto nuotraukos.