Birželio 20 dieną Ramygalos parduotuvių langus papuošė stendai su nuotraukomis iš senosios Ramygalos. Taip buvo įgyvendinta muziejininkės Irenos Zubauskienės pasiūlytos idėja „Ramygala laiko tėkmėje“. Po šv. Mišių, po iškilmingų kalbų miesto aikštėje, skambant orkestro „Ąžuoliukai‘‘ maršui buvo pakelta Ramygalos – kultūros sostinės 2010 vėliava. Vėliau kutūros centro direktorei Ingai Pečeliūnienei palinkėjus sėkmės orkestro dalyviams dar negirdėtame Lietuvoje renginyje – orientacinėse orkestrų varžytuvėse "Vario audra‘‘, veiksmas persikėlė į bendruomenių surengtą šventę. Taip prasidėjo Ramygalos miesto 640 metų gimtadienio renginių ciklas.
Aukštadvario ir Ramygalos-Garuckų bendruomenės dėka suorganizuota mugė džiugino ir prekiautojus ir pirkėjus, ir tik šiaip pasižvalgyti atėjusius. Smagi atrakcija vyko prie seno namo. Jos savininkas V.Urbonas pasidavė Aušros Volkovienės provokacijai ir leido namą apkalti sagomis. O norinčių tai padaryti netrūko. Po medžiais įsitaisiusi komisija laukė atvykstančių orkestrų. Gaila, kad orkestrų buvo mažiau nei norėjosi, bet jų šaunumas kompensavo šį trūkumą, o Trakų Rūdiškių orkestro „Bras Band“ vadovas Valerijus Filonovas pavergė visų širdis. Žmonės juokavo, kad orkestro galėjo ir nebūti, vadovo artistiškumas papirko visus.
Orkestrai „siautėjo“ po visą rajoną, aplankydami ir šalia esančius Kėdainių rajono Truskavos gyventojus. Vakare į Bistrampolio dvarą suvažiavę orkestrai ne tik susirinko apdovanojimus, bet ir patys padovanojo puikų koncertą. Maloniai nustebino Truskavos bendruomenė dosniai apdovanojusi visus juos aplankiusius orkestrus. Daugiausia bendruomenių aplankė Šilagalio kultūros centro orkestras, o išradingiausia buvo išrinkta Miežiškių bendruomenė. Jiems ir atiteko pagrindiniai prizai.
Bendruomenių atstovai džiaugėsi pavykusia švente, o labiausiai atsiradusia galimybe beprotiškai greitame šių dienų tempe atrastu laisvu pusdieniu pasėdėjimui, pasišnekučiavimui ir pasidžiaugimui.
Telieka padėkoti visiems rėmėjams, pagalbininkams ir „Vario audros“ autoriui Remigijui Viliui. Tikiuosi ir linkiu, kad orkestrų turas taptų tradicinis ir norinčių jame dalyvauti ratas didėtų.