Kultūros ir sporto diena Daniūnuose, Ramygala.lt, Panevėžio rajonasTradicinė „Kultūros ir sporto diena Daniūnuose - 2015“ prasidėjo maloniai šiltą birželio tryliktosios vidurdienį. Ši diena į Daniūnų kaimą sutraukė ne tik vietos bendruomenės, bet ir aplinkinių vietovių gyventojus. Didesnioji renginio dalyvių pusė buvo jaunimas bei vaikai, kuriems šis renginys yra laukiama visus metus. Kultūros ir sporto dieną buvo surengtos penkerios varžybos, kurių metu buvo kovojama dėl vardinių taurių, medalių bei prizų.

Šventė prasidėjo paplūdimio tinklinio varžybomis 3*3, į kurias užsiregistravo šešios komandos iš Daniūnų, Ramygalos, Jotainių, Uliūnų. Žaidimas vyko 7 komandų olimpine 2 minusų sistema. Po inirtingos, keletą valandų trukusios kovos pirmąją vietą iškovojo ir Ramygalos seniūno taurę bei medalius laimėjo komandos „Jotainiai“ iš Jotainių nariai: Žilvinas Boliauskas, Donatas Adašiūnas, Audrius Masiokas. Antroji vieta atiteko komandai „Rokas“ iš Ramygalos: Rokui Dūdai, Mariui Ilekiui ir Lukui Petrauskui. Trečiąją vietą pelnė „Uliūnų“ komanda iš Uliūnų: Donatas Tarulis, Tadas Masiliūnas, Žilvaras Vasiliauskas ir Aivaras Jocius.

Lygiagrečiai paplūdimio tinklinio varžyboms vyko ir Ramygalos šaulių 11-osios kuopos vado Andriaus Nerliko surengtos šaudymo iš orinio šautuvo varžybos. Čia akies taiklumą išbandė per trisdešimt įvairaus amžiaus ir lyties dalyvių. Šaudymo rungties nugalėtoju tapo ir vertingą prizą pelnė daniūnietis Deividas Erimavičius.

Pasibaigus tinklinio varžyboms iki pat vėlyvo vakaro vyko kitos rungtys. Viena iš jų – smiginis. Smiginio rungties dalyviai buvo padalyti į tris kategorijas: vaikų, moterų ir vyrų. Vaikų kategorijoje dalyvavo 18 vaikų, moterų kategorijoje - 8 moterys, vyrų kategorijoje – 11 žaidėjų. Smagu pažymėti, kad šios rungties prizininkais tapo, net 6 daniūniečiai. Vaikų grupės nugalėtoja tapo Deimantė Gudelytė surinkusi 45 taškus, antrą vietą pelnė Edgaras Karitonis (26 taškai), o trečią – Andželika Gudelytė (25 taškai). Moterų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo ramygalietė Raminta Marozaitė surinkusi 83 taškus, antroji liko Jolita Gudelytė (55 taškai) ir trečioji Giedrė Osipovaitė (46 taškai). Vyrų grupėje dalyvavo 11 žaidėjų. Pirmoji vieta atiteko Valentinui Osipovui (89 taškai), antrąją ir trečiąją vietas pelnė broliai Kisieliai iš Ramygalos: Arminas (72 taškai) ir  Deividas (69 taškai).

Vakarinė šventės dalis buvo dar intensyvesnė ir smagesnė, nes čia vienu metu vyko sporto runtys, Daniūnų kaimo bendruomenės projekto „Gyvybinga bendruomenė – sportuojanti bendruomenė“ pristatymas bei koncertas. Garbingi renginio svečiai - LR Seimo narys Domas Petrulis ir Ramygalos seniūnas Valdas Chirv nuoširdžiai sveikino visus susirinkusius, spaudė rankas dienos varžybų nugalėtojams ir kvietė dalyvauti kitose rungtyse. LR Seimo narys Domas Petrulis šventės dalyvius pakvietė dalyvauti dar vienoje – rankos lenkimo rungtyje, kurios nugalėtojams įsteigė savo vardo taures bei pakvietimus į pramogų parką. Šioje rungtyje entuziastingai dalyvavo 11 sportininkų. Absoliučiu čempionu tapo jotainietis Audrius Masiokas, antrą vietą pelnė panevėžietis Tadas Vaitkevičius, trečiąją – panevėžietis Darius Dulinskas.

Kultūrinę šventės dalį šiltai pradėjo Uliūnų mergaičių ansamblis „Natytės“ (vadovė Simona Dyraitė). Vėliau vyresnius žiūrovus smagino Panevėžio rajono Raguvos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kukalis“ (vadovas Henrikas Balčiūnas). Šventinę atmosferą kaitino „Žvaigdžių turas“, kurį atvežė Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro Žibartonių kultūros įstaigos mėgėjų teatras (vadovė Audronė Paškevičienė). Visiems kolektyvams buvo įteiktos, Daniūnų kaimo bibliotekininkės Audronės Kaupienės suburtų moterų iš laikraščių nupintos pintinės, kuriose puikavosi Ramygalos kultūros centro Daniūnų kultūros įstaigos dovanos.

Paraleliai koncertui vyko ir paskutinioji – virvės traukimo rungtis, kurioje dalyvavo 7 komandos: „Smulkučiai“, „Saldainiukai“, „Lietuviai“, “Pusantro gesintuvo“, „Royal“, „Traškučiai“, „ Grand Select“.  Šios rungties nugalėtoja tapo „Grand Select“ komanda (ramygalietis Dainius Liberis ir daniūnietis Giedrius Kaminskas). Ši rungtis dovanojo nepakartojamų akimirkų ne tik jos dalyviams, bet ir žiūrovams, nes virvės svorį ir ilgį labai smalsiai tyrinėjo patys mažiausi: dviejų – trejų metų šventės dalyviai (žiūrėti foto).

Svarbu paminėti, kad nei viena rungtis nebūtų surengta taip profesionaliai jei ne Ramygalos seniūnijos sporto metodistas Mindaugas Marozas. Jam talkino tėtis Egidijus – teisėjavęs visoms varžyboms ir sesuo Raminta, kuri viską stebėjo, registravo ir protokolavo.

Visą kultūros ir sporto maratoną būtų buvę sunku ištverti be kareiviškos - nerealiai skanios grikių košės, kurią virė ramygalos šaulys Arūnas Buzas, o produktus parūpino Daniūnų kaimo bendruomenės pirmininkas Valentinas Osipovas. Šia koše buvo pamaitinta per 100 šventės dalyvių.

Kultūros ir sporto šventę vainikavo jaunimo diskoteka, kuri truko iki pat vidurnakčio. 

Nuoširdžiai noriu padėkoti: LR Seimo nariui Domui Petruliui, Ramygalos seniūnui Valdui Chirv, Bendruomenės pirmininkui Valentinui Osipovui, Ramygalos 11-osios šaulių kuopos vadui Andriui Nerlikui ir nariui Arūnui Buzui, sporto metodistui Mindaugui Marozui, rungčių teisėjui Egidijui Marozui, bibliotekininkei Audronei Kaupienei ir jos suburtoms moterims, kasmetinei pagalbininkei Neringai Rimkutei ir Ramygalos kultūros centro direktorei Loretai Kubiliūnienei.

Visiems, visiems prisidėjusiems prie šventės rengimo linkiu, kad ir ateityje mums visiems sektųsi taip gražiai draugauti ir bendradarbiauti.