Nuo 2011 metų Ramygalos seniūnijos Daniūnų kaime tradiciškai vyksta Kultūros ir sporto diena, kuri trunka nuo vidudienio iki vidurnakčio. Šventė prasideda paplūdimio tinklinio varžybomis 3x3, kurios vyksta vietos jaunimo įrengtoje aikštelėje, vėliau organizuojamos smiginio, rankos lenkimo ir virvės traukimo varžybos. Vakare šalia bendruomenės namų kaimo gyventojai bei svečiai pakviečiami į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, šventinį koncertą bei diskoteką.

Birželio 7 dieną puikus oras į kaimą sukvietė rekordinį skaičių šventės dalyvių bei svečių. Į ketvirtą paplūdimio tinklinio 3x3 turnyrą užsiregistravo 10 komandų iš Panevėžio rajono. Tinklinio komandos varžėsi net šešias valandas, o nugalėtojais tapo komanda iš Jotainių itin linksmu pavadinimu „Moterys meluoja geriau“ (Donatas Adašiūnas, Mantas Šulcas, Žilvinas Boliauskas, Miglius Bikinas). Jie ir buvo apdovanoti Ramygalos seniūno Valdo Chirv įsteigta taure ir medaliais. Antrąją vietą ir sidabro medalius iškovojo Uliūnų komanda, o bronza atiteko ramygaliečių komandai „Trys“. 

Smiginio varžyboms, užsiregistravo 37 dalyviai. Tarp moterų nepralenkiama buvo Loreta Arcišauskaitė surinkusi 73 taškus, tarp vyrų Edgaras Karitonis surinkęs 77 taškus. Jiems atiteko Lietuvos Respublikos seimo nario Domo Petrulio taurės ir aktyvaus poilsio kuponai UNO parke. Vakaro metu vyko įnirtingos rankų lenkimo bei virvės traukimo rungtys. Virves traukimo komandos pasižymėjo pavadinimų išradingumu. Dalyvavo 1/2 gesintuvo, DNN, Sasiedai, Simtas kilogramu, Slabakai, Matrioskos, Vilkai, Virve, Devinti ir moterų vokalinio ansamblio "Aušra" trys narės. Laimėjo ir Domo Petrulio taurę bei pakvietimus į pramogų parką išsivežė komanda 1/2 gesintuvo (Žilvinas Boliauskas, Mantas Šulcas). Rankų laužime, dalyvavo 8 dalyviai, pirmą vietą laimėjo Audrius Masiokas, antrąją Tadas Vaitkevičius, trečiąją Vytautas Šukys. Įspūdingą taurę ir medalius laimėtojams įsteigė Marius Šiugžda.

Visą dieną dalyviai bei žiūrovai buvo vaišinami čia pat šalia tinklinio aikštelės išvirta žuviene, kurią virė Daniūnų moterys, Ramygalos šaulių kuopos paskolintoje lauko virtuvėje. Žuvienės valgytojai taip pat galėjo sudalyvauti loterijoje, kurioje buvo galima laimėti pramogų parko dovanų kuponą. Šilagalio kultūros centro orkestras „Sklepučini“ (vad. V. Vapsva) iškilmingai pradėję apdovanojimų vakarą padovanojo puikų koncertą, kurį pratęsė ypač šilto palaikymo sulaukęs vokalinis ansamblis „Aušra“ ir solistės Sigutė Vaičiulytė bei Indrė Dubrovskytė. Dauguma laukė skelbime įrašyto Ryčio, tikėdamiesi pamatyti estrados grandą Rytį Ciciną, bet Daniūnuose diskoteką puikiai pravedė neprastesnis didžėjus Rytis, spalvotomis šviesomis ir dūmais nuspalvinęs gyvenvietės padangę.

Šventėje dalyvavo labai daug jaunų žmonių ir mažų vaikų. Bendruomenės pirmininkas Valentinas Osipovas, paklaustas kiek gi vaikų per metus gimė Daniūnuose skaičiaus nepasakė, bet pažadėjo jog Ramygalos gimnazijai teks pirkti papildomą autobusą vaikams vežioti. 

Nuoširdus ačiū Daniūnų bendruomenės pirmininkui Valentinui Osipovui, Neringai Rimkutei, bei daugybei vietos gyventojų nuo mažo iki vyresnio, kurie prie nuostabios šventės prisidėjo mažesniu ar didesniu, bet ypač reikšmingu indėliu. Taip pat jau tradiciškai dėkojame ne tik Mindaugui Marozui, seniūnijos sporto metodininkui, bet ir jo tėčiui Egidijui, bei sesei Ramintai už puikiai organizuotas varžybas. Ir aišku savo darbuotojams Linai, Karolinai, Algimai ir Irenos šauniai šeimynai. Tikiuosi ši šventė bus ir kitąmet ir dar daugybę metų