Kiekvienais metais, paskutinįjį gegužės šeštadienį, kai pavasaris atsisveikindamas mojuoja kepure, o vasara tiesia saulėtą ranką pasisveikinti, į Raguvą suplūsta daugybė atlikėjų, norinčių varžytis respublikiniame kaimų ir mažų miestelių vaikų ir jaunimo pop chorų, ansamblių ir solistų festivalyje – konkurse "Spindulėlis-2014", kuris šiais metais jau XIII-asis. Tai vienintelis festivalis respublikoje, skirtas kaimų, mažų miestelių, miesto vaikų ir jaunimo kolektyvams, jų vadovams. Festivalis tapęs jau tradiciniu ir kasmet sulaukia didelio žiūrovų ir dalyvių dėmesio. Tai atsiradusi galimybė susipažinti kaimo, vaikų ir jaunimo kolektyvams, užmegzti draugystės ryšius, o vadovams pasidalinti darbo patirtimi.

Daugelis kolektyvų įpratę įvažiavę į Raguvą, matyti svetingai nusiteikusią ir pasipuošusią festivaliui centrinę aikštę, šiais metais galėjo nustebti – "aikštė pavogta". Juokas juokais, bet mes, Ramygalos dainininkės, taip ir pagalvojome. Esmė ta, kad aikštė remontuojama, tad "Spindulėlį" po šiltu sparnu, savo stadione, priglaudė Raguvos gimnazija.

Vidurdienį, kai saulės spinduliai patys karščiausi, "Spindulėlis" irgi ėmė kaisti ir vedančioji paskelbė festivalio pradžią. Svečiai, garbūs rajono valdžios atstovai, gražiausiais žodžiais linkėjo sėkmės, gražių dainų ir skambių balsų bei vieną po kito nešė į sceną didžiulius šakočius. Po "Spindulėlio" himno, kurį atliko festivalio sumanytoja ir globėja Vilma Grigoraitienė bei jos mokinė, nuostabaus balso savininkė, Sigutė Vaičiulytė, prasidėjo konkursas. 

Šiais metais į festivalį sugužėjo net 21 kolektyvas (solistas, duetas, ansamblis, choras). Renginys truko net 5 valandas – tai tiek įtampos reikėjo dainininkams ir jų vadovams. Atlikėjus vertino penki komisijos nariai.

Ramygalos kultūros centrui atstovavo sesutės Raminta ir Airelija Marozaitės (vad. Gintautė Bakanavičienė). Jau trečius metus iš eilės šios dainininkės vyksta į šį konkursą ir gana sėkmingai. Prieš dvejus metus kultūros centro atstovės parvežė geriausio dueto diplomą, o šiais metais, neišskiriamos sesutės, kurios save atskleidžia tik dainuodamos kartu, parvežė Ramygalai netgi antrąją vietą. Šios sesės kartu dainuoja 4 m. ir jau turi savo muzikinį veidą, sceninę išraišką ir visada visur labai šiltai priimamos. Duetas nedainuoja bet kokių dainų, repertuaras labai sunkiai išsirenkamas, ilgai šlifuojamas ir štai – laimėjimai neaplenkia. 

Sveikiname...