Naujienos

Draugystės ir kultūros tiltai

Prieš keletą metų Ramygalos kultūros centro darbuotoja, Marija Klimašauskienė, kilusi iš Ukrainos pakvietė paviešėti jos tėviškėje. 2008 metais apie karą ar net jo galimybę  Ukrainoje nebuvo net mažiausios minties. Ten, Užkarpatėje, kalnų apsuptame  Kostylivkos kaime sutikome puikių žmonių, kurie tapo lyg šeimos nariai. Žavėjomės gamta, gyventojų ištverme, giliu tikėjimu, kontrastais ir šiluma. Tais metais grįždami pakliuvome į nevaldomą gamtos stichiją – prasidėję liūtys, užtvindė gyvenvietes, užvertė kelius medžiais ir rieduliais, upėmis plaukė ne tik tonos šiukšlių, bet ir mažesnių pastatų dalys, elektros stulpai, dujotiekio vamzdžiai. Tik grįžę sužinojom, kad Ukrainą niokojo šimtmečio potvynis. Praėjus keletui metų jau su didesne kompanija, savo iniciatyva vykome atgal. Turėjome viltį, kad pavyks susitikti su kultūros darbuotojais, užmegzti ryšius, pasiūlyti mainus. Puikiai pasisekė, ne tik susipažinome su darbuotojais, jų darbo struktūra, bet ir apžiūrėjome tautinius drabužius, išbandėme instrumentus, o mūsų orkestro vadovas Laimutis Raziūnas puikiai susidorojo su nacionaliniu instrumentu 6 m. ilgio trembita. Sulaukėme pasiūlymo sudalyvauti jų tarptautiniame festivalyje "Berlibaski banuš". Sekančiais metais ir vėl savo iniciatyva vykome į Ukrainą. Karo nuojautos dar nebuvo, šalis keitėsi, valėsi nuo šiukšlių, kai kur jau buvo tvarkomi keliai. Tik Lvovo  centre stovėjo palapinės su užrašais palaikyti Juliją Timošenko, buvo renkami parašai. Tais metais aplankėme Lvovą, Liublino kalvą, garsiąsias Lyčiakovo kapines, Solonikų druskų ežerus, biosferinį parką, nuostabų Užkarpatės muziejų, išmaišėme Rachovą, net bandėme įkopti į aukščiausią viršukalnę - Goverlą. Dar pirmais metais užsimezgusi pažintis su jaunu vaikinu Volodimiru Michailovu, vėliau išaugo į gražią draugystę. Per keletą metų jis pabaigė Dailės akademiją ir tapo perspektyviu dailininku. Tais metais į Lietuvą parvežėme jo tapytų paveiklsų parodą, tikėdami kitąmet ją gražinti. Parodą eksponavome rajono kultūros centruose, bet parvežti jos atgal jau nebepavyko – neįtikėtina, bet XXI amžiuje, kai žmonės tiek daug pasiekė įvairiose srityse, kai istorija turėjo tiek  pavyzdžių ir pamokų, Ukrainą sudrebino karas.

Skaityti toliau...

Kultūros centro pasiekimai ir veiklos

Jau kuris laikas, nebespėjame aprašyti įvykių. Tai gi svarbiausi pavasario pasiekimai:

  • Ramygalos kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestras "Remmangalen" Lietuvos varinių instrumentų orkestrų čempionate A kategorijoje užėmė 1 vietą.
  • Vokalinis ansamblis "Aušra" dalyvavo Lietuvos vokalinių ansamblių ir solistų konkurse "Sidabriniai balsai" ir gavo garbingą II kategoriją.
  • Teatro studija "Ąžuolynė" pastatė naują spektaklį pagal Gražiną Mareckaitę "Eglės namai" ir buvo labai gerai įvertinta žiūrovų.
  • Kapelos "Senoliai" atstovai smagiai sugrojo armonikierių šventėje Velžyje.
  • Vokalinis ansamblis "Aušra" atstovavo Ramygalą Palangos sezono atidarymo šventėje "Su jūra dainuok", o Daniūnų teatralai gastroliavo po visą Lietuvą.
  • Linijinių šokių kolektyvai "Rykštė" ir "Šokas" puikiai pasirodė Krekenavoje, festivalyje "Susitikime tarp taktų".

Na ir šiaip – šokame, dainuojame, grojame, lipdome, piešiame, vaidiname ir jau tuoj, tuoj grįšime į savo namus. Kultūros centro remontas eina į pabaigą.

Iki susitikimų.

Lietuvos ožkų mylėtojai ir augintojai, kviečiame!

2010 m. įvyko didelio susidomėjimo sulaukęs pirmasis ožkų paradas „Mis ožka“. Tęsiant tradiciją, jau septintą kartą kviečiame visus dalyvauti ožkų grožio konkurse, kuris vyks Panevėžio rajono Ramygalos miesto parke 2016 m. birželio 26 d. (sekmadienį). 16.00 val. eisena iš miesto aikštės į parką.

Jūsų laukia rėmėjų dovanos, o gražiausio gyvūno galvą papuoš tautodailininkės Danutės Ulienės kurta karūna.

Kviečiame registruotis iki birželio 12 d.
tel.: 8 61565297, 8 45 592382
arba el. paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Juk visada buvo dvi pusės...

Realybė ir iliuzija. Scena ir žiūrovų salė. Artistas ir žiūrovas. Tarp jų vienas slenkstis, tarp jų viena Riba. Vienoje esame mes, kitoje laukia nežinomybė. Jos esmė - dvi emocijos: baimė ir troškimas. Baimė suklysti ir troškimas save realizuoti. Visą gyvenimą dominuoja baimė, tačiau troškimui užtenka išsiveržti į priekį vos vienai sekundei, kol pereinama į kitą pusę. Staiga ten laukianti nežinomybė tampa gyvenimo varikliu..."

Šiais žodžiais prasidėjo įsimintina Ramygalos kultūros centro Daniūnų padalinio suaugusiųjų mėgėjų teatro "RIBA" kūrybinės veiklos 15-os metų paminėjimo šventė. Į šventę sugužėjo gausus būrys esamų ir buvusių teatro "RIBA" aktorių bei žiūrovų. Vakaro metu žiūrovams parodyta ištrauka iš didelio pasisekimo sulaukusios komedijos "Prašvilpta laimė", pristatytas naujas pastatymas "Tuščia kertė širdyje". Pertraukos metu tarp spektaklių, "laiko mašinos" pagalba žiūrovai buvo nukelti į 2002-uosius bei 2009-uosius metus, kai teatras žiūrovams pristatė ankstesnius pastatymus: komediją "Nenuoramą žmoną" (režisierė Inga Pečeliūnienė) bei dramą "Motinos laukė sūnų" (režisierė Irena Živilienė). 

Skaityti toliau...

Parama Ramygalos miesto kultūros centrui

Kiekvienais metais iki gegužės 1 d. galima pervesti 2 procentus savo pajamų mokesčio įstaigoms ir organizacijoms, turinčioms teisę gauti paramą. Jei nepervedate, tai tie 2 proc. patenka į valstybės biudžetą ir valdžia sprendžia kaip panaudoti. 

Prašome, jei šia galimybe dar nepasinaudojote, paremti Ramygalos kultūros centrą. 

Užpildyti nesudėtingą formą galite per elektroninę bankininkystę. E-paslaugos –> EDS –> Paramos skyrimas. Jums reikia įrašyti mūsų įstaigos kodą - 188213593, mokestinį laikotarpį ir paramos dalį procentais.

Remdami kultūros centrą - paremiate save.

Padėkos vakaras

Baigiasi metai ir nors sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį, kultūros centras pabandė suskaičiuoti dabar, surengdamas Padėkos vakarą. Ketvirtadienio vakarą kvietėme pasiklausyti profesionalų Sergejaus Krinicino ir Ritos Novikaitės koncerto. Koncertas buvo gražus, ne visi girdėjote, bet jo nepakartosim, tai nors pabandysiu padėkoti tiems kurie buvo, ir kurių neatėjote. Trečius metus gyvename (parašiau ir pagalvojau, kad reikia rašyti dirbame, bet juk iš tiesų gyvename) kažkur - seniūnijoje, rūsyje, gimnazijoje, klebonijoje, gatvėje. Ir tai nepaprastai sudėtinga, bet visų mūsų draugų, žiūrovų, partnerių dėka vis dar laikomės. Šiemet baigėme projektą „Kultūrinis užimtumas Ramygalos seniūnijoje įtraukiant vietos jaunimą, moteris, pagyvenusius ir žmones su neįgalia“. Ne tik atsinaujinome bazę, bet ir visų Jūsų pagalba papuošėme miestą ir sukūrėme dvi visai neblogas Miesto šventes. Tam, kad gautume finansavimą reikėjo partnerių ir todėl dar kartą sakome AČIŪ Aukštadvario bendruomenei, pirmininkui Sigitui Čypliui ir finansininkei Aldonai Žukienei už ištiestą pagalbos ranką. Šiemet jiems skiriame Ramygalos kultūros centro nominaciją „Metų partneris“. Darbais, gėlėmis, prizais, vaišėmis visus tuos metus prie mūsų veiklos prisidėjo didelis būrys žmonių. Aukštadvario žemės ūkio bendrovė su pirmininku Mindaugu Petrausku priešaky, ne tik kasmet dovanoja šiaudų dekoracijoms, pašaro ožkytėms, bet ir patys pasiūlė materialinę pagalbą. Nuoširdus jiems AČIŪ ir nominacija „Metų rėmėjas“. „Metų maitintojo“ nominaciją skiriam šauliui Arūnui Buzui už nuostabaus skonio košę ir žuvienę mūsų šventėse. Mūsų pastangos būtų beprasmės jei neturėtumėm žiūrovo, todėl dėkojam visiems ėjusiems į mūsų renginius ir nominaciją „Metų Žiūrovas“ skiriam Vitalijai Survilaitei, kurią matom visuose mūsų renginiuose. Nors gal reikėtų šią nominaciją ir atšaukti, nes Padėkos vakare Vitalijos nebuvo, bet galbūt ne be priežasties. Per tuos metus turėjome daug savanorių - registruotų ir ne. Visi Jūs esate mūsų druska ir duona, be Jūsų jau seniai būtume nunykę. Nominaciją  „Metų savanoris „ skiriam mūsų Neringai Belousovaitei, ne tik už savanorystę, bet ir už mūsų darbo atradimą. Ir dar labai dėkojame Kotrynai Kučytei, sukūrusiai filmuką apie 2015 metų miesto šventę. Na, o pačią paskutinę nominaciją  „Metų draugas „, be jokios konkurencijos, su šiltu apkabinimu ir tikėjimu, kad ir toliau jis toks bus, skiriam Mantui Masiokui. Už pagalbą, pokalbius, bendrystę, idėjas, niurzgėjimus, išgertą kartu kavą, mūsų sielos gelbėjimus ir dar daugybę mažų, bet mums labai svarbių dalykų. 

Didelis dėkui gimnazijai, seniūnijai, Uliūnų bendruomenei, bibliotekai, bažnyčiai, verslininkams ir visiems, visiems sutiktiems gatvėje, kultūros centre, rūsyje, bažnyčioje ar parke. Gražių ir jaukių Jums švenčių. 

Keramikų išvyka

Neformaliojo vaikų švietimo programos "Keramikos laboratorija" dalyviai sekmadienį apsilankė Upytės tradicinių amatų centre. Vyko ten ne tik šiaip paspoksoti, bet savo lipdytų darbų degimo ir rauge merkimo proceso pažiūrėti. Procesas buvo nuostabus, net šaltokas lapkričio vakaras neatbaidė nuo krosnies. Gal ir būtume nesulaukę pabaigos, bet upytiečių barščiai, kvapni arbata ir širdžių dosnumas neleido sušalti. Dėkojame Upytės tradicinių amatų centro kolektyvui už smagų priėmimą, keramikos ir audimo pamokas, puikią nuotaiką ir draugystę. Na, o kaip mums sekėsi pamatysite nuotraukose. Ir būtinai apsilankykite Upytėje, jei dar nebuvote.

"Kapelmaušis 2015"

Muzikinio ugdymo pamokėlės kultūros centre

Vadovė Karolina kviečia mažuosius į muzikinio ugdymo pamokėles.

Nuo spalio 1 dienos ketvirtadieniais

  • 17.00 val. ikimokyklinio amžiaus vaikų grupė
  • 17.30 val. pradinukų grupė.

Pasiteirauti galite telefonu 8 670 33994, elektroniniu paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba užsukę į Ramygalos kultūros centrą.

Prašome registruotis iš anksto.

Kuriama jaunimo teatro studija

Būk matomas, girdimas, drąsus, įtaigus. Ženk ryžtingai į sceną ir pasikvieski draugus! 

14-19 metų jaunuolius, norinčius plačiau praskleisti teatro uždangą kviečiu į Ramygalos kultūros centrą. Drauge įkursime Jaunimo teatro studiją.

Registracija vyksta iki rugsėjo 28 d. kiekvieną darbo dieną (išskyrus antradienį) nuo 10 iki 17 val. Arba tel. 8 606 54352 

Lauksiu Jūsų. Meno vadovė Audronė