Sakralinė muzika

Šv. Jono aidų festivalio uždarymas

 Įspūdingo choro giesmėmis baigėsi "Šv.Jono aidų" festivalis. Mykolinių dieną į atlaidus rinkosi žmonės, aikštėje rikiavosi prekybininkai, o bažnyčios skliautus užpildė Vilniaus Arkikatedros choro nuostabaus grožio balsai. Nuo pavasario iki pat spalio 3 dienos vykusį festivalį užbaigė tikrai puikus choras , vadovaujamas Violetos Savickaitės-Paciūnienės. Labai žemai lenkiuosi Mantui Masiokui ir jo visai komandai taip puikiai įsiliejusiai į projektą "Ramygala-Lietuvos kultūros sostinė 2010". Su tokia komanda galima ir kalnus nuversti ir sukurti puikius, įsimintinus dalykus.

Ramygalos bažnyčios choristų viešnagė Anykščiuose

 Birželio 24 dieną Ramygaloje svečiavosi ir Šv. Jono aidų  festivalyje dalyvavo Anykščių Šv. Mato bažnyčios choras, vadovaujamas Rimvydo Griauzdės. O rugsėjo 27 dieną jau anykštėnų kvietimu į Šv. Mato atlaidus Anykščiuose išvyko Ramygalos bažnyčios choristai. Nuostabaus grožio bažnyčia, įspūdingi vargonai, puikus pamokslas ir šiltas priėmimas paliko neišdildomus įspūdžius. Norisi tikėti jog ši graži draugystė gyvuos dar ilgai ir padėkoti anykštėnams už šilumą, o Ramygalos Šv. Jono krykštytojo bažnyčios vargonininkui ir choro vadui Mantui Masiokui už energiją, naujus sumanymus ir puikų darbą. Ir palinkėti anykštėnams kitąmet laimėti kultūros sostinės konkursą.

Vargonų demonstracija Ramygalos bažnyčioje

 Rugpjūčio 29 d. sekmadienį Ramygalos bažnyčioje vyko pirmoji Panevėžio vyskupijoje vargonų demonstracija. Ją vedė Lietuvos vargonininkų asocijacijos prezidentas Vidas Pinkevičius. Nuosiaklus pasakojimas apie insrtumentų karalių - vargonus buvo lydimas ivairaus amžiaus klasikos muzikos kūriniais, kuriuos atliko vargoninkė Aušra Maroziatė. Dėkojeme svečiams už puikią pamoką apie mūsų bažnyčioje esančius vargonus.

D.Mickevičiūtės-Garbačauskienės ir solisto A.Viržbitsko koncertas

 Rugpjūčio 22 d. Ramygalos bažnyčioje skambėjo giesmės. 9.30 val. Mišiose dalyvavo vargonininkė Dalia Mickevičiūtė-Garbačauskienė ir solistas Arūnas Viržbitskas. Darnus vokalisto ir vargonų skambesys telkė kilnioms mintims. Dėkojame svečiams.

Kitą sekmadienį (2010-08-29) po 9.30 val. mišių Ramygalos bažnyčioje vyks pirmoji Panevėžio vyskupijoje vargonų demonstracija. Specialistai iš Vilniaus paaiškins vargonų veikimo principus, registrų įvairovę, atliks vargonams skirtus kūrinius.

Visus kviečiame kuo gausiau dalyvauti.
 

Skaityti toliau...

Po votyvos Šv.Mišių vyks vargonų muzikos koncertas

Šį sekmadienį per Švč.Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidus 9.30 val. po votyvos Šv.Mišių vyks vargonų muzikos koncertas. Ramygalos vargonais gros vargoninkė Dovilė Navickaitė ir trimitininkas Dominykas Vyšniauskas.

  • Dovilė Savickaitė gimė 1978 m. gruodžio 3 d. Lentvaryje. 1985-1996 m. mokėsi Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos chorinio dirigavimo klasėje. 1996-2002 m. studijavo vargonus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. L.Digrio klasėje). Nuo 2001-ųjų studijavo Leipcigo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (Vokietija), profesoriaus Chr.Krummacher klasėje. Ten ji įgijo vargonų (2003) ir bažnytinės muzikos (2005) magistro diplomus. 2007 m. ji baigė Amsterdamo konservatorijos (Olandija) prof. J. van Oortmerssen vargonų klasės magistrantūrą.
  • D.Savickaitė dalyvavo žymių Europos vargonų profesorių M.Radulescu, M.Schmeding, W.Zerer, L.Robiliard, E.M.Belotti, P. van Dijk ir kt. meistriškumo kursuose. Ji aktyviai koncertuoja įvairiose Europos šalyse, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose.
  • Dar studijų Lietuvoje metais D.Savickaitė pradėjo dirbti vargonininke bažnyčiose Lietuvoje, Vokietijoje ir Olandijoje. Nuo 2007 m. ji yra Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) bažnyčios vargonininkė.
  • D.Savickaitė aktyviai įsitraukė ir į pedagoginę veiklą. Nuo 2008 m. ji dirba menų studijoje "Garsas ir Spalva", kur didelį dėmesį skiria ankstyvosios vaikystės muzikinio ugdymo programoms.
  • 2008 m. D.Savickaitė pelnė III premiją Lodzėje (Lenkija) vykusiame tarptautiniame J.Kucharskio vargonininkų konkurse.

Skaityti toliau...

Choro "Cantate Domino" koncertas

 Dar viena sekmadienis. Dar viena įsimintina Šv. Jono festivalio diena. Nuostabaus grožio choristų balsai aidėjo bažnyčios skliautais, virpino sielas. Klebono E.Rinkevičiaus pamokslo žodžiai ir Vytauto didžiojo Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčios choro "Cantate Domino" muzika buvo kaip vientisas tobulas kūrinys. Iš begalinio gerumo kaupėsi ašaros ir norėjosi dar karščiau dėkoti Aukščiausiajam. Pasibaigus koncertui tik po geros pauzės nuskambėjo plojimai.

Po trumpos foto sesijos  choristus parapijiečiai pakvietė pasivaišinti į klebonijos salę. Čia choro vadovas Rolandas Daugėla dar kartą nustebino surengdamas trumpą koncertą . Smagu buvo traukti dainą su patyrusiais choristais. Pabendravęs su tokiais šiltais žmonėmis , supranti kodėl dievulis nepagailėjo jiems talento. Ačiū Jums brangieji. Jūs dar vienas perlas mūsų festivalyje.

Ir dar keletas žodžių bažnytinei bendruomenei. Jūs nuostabūs. Dėkui už sūrius, vargonininko mišrainę, pačius skaniausius čeburekus, plačias šypsenas ir dar platesnes dūšias. Ačiū vargonininkui Mantui Masiokui, tik jo dėka šis festivalis įgavo šitokį pagreitį. Nekantriai lauksiu kito sekmadienio.

Anykščių Šv. Mato bažnyčios kamerinis choras Ramygaloje

 Lietingą Joninių vakarą (birželio 23d.) į atlaidų vigilijos Šv. Mišias atvyko Anykščių Šv. Mato bažnyčios kamerinis choras, vadovaujamas Rimvydo Griauzdės. Širdį džiugino darnus atlikimas.
Šv. Jono Krikštytojo titulinius atlaidus (birželio 24d.) vedė kunigas Robertas Pukenis. Pamokslų metu džiaugės susirinkusiais į atlaidus ir mokė intelektualaus tikėjimo. Taip pat davyvavo ir votyvos Šv.Mišias aukojo kun.jub.kan. Vytautas Marozas, kilęs iš Ramygalos. Išpažinčių kantriai klausė Uliūnų klebonas.
Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šių atlaidų: vainikų pinėjoms, choristams, procesijos dalyviams, patarnautojams.
Už nuolatininę paramą dėkojame  kavinės "NIJA" savininkei Nijolei Ambutienei.

Skaityti toliau...

Solistės Rita Preikštaitė koncertas birželio 24 dieną.

 2010 m. birželio 24 d. Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje 11.15 val. vyks atlaidų koncertas,  kurį parapijai dovanoja ilgamečio Panevėžio vyskupo J.E.  Juozo Preikšo dukterėčia, Kauno muzikinio teatro solistė Rita Preikštaitė.

Dainininkė RITA PREIKŠAITĖ (mecosopranas) gimė Kaune, mokėsi Kauno 26–oje vidurinėje ir 1–oje muzikos mokyklose.
1976-80 m. J.Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje ji tęsė fortepijono specialybės studijas. 1980 ji įstojo į Lietuvos valstybinę konservatoriją, J. Čiurilaitės solinio dainavimo klasę. 1987 m baigusi vokalo studijas R. Preikšaitė tapo Kauno valstybinio muzikinio teatro soliste.
2005 m. R.Preikšaitė tapo Kauno meno kūrėjų asociacijos premijos laureate.
2006 m. R.Preikšaitė pelnė Kauno teatralų apdovanojimą – „Fortūnos“ prizą už Karmen vaidmenį G.Bizet operoje „Karmen“.
2009 m. spalio 1 d. minint Pasaulinę muziko dieną Kaune buvo įteikti apdovanojimai iškiliausiems metų muzikams. „Tikros muzikos“ apdovanojimą pelnė ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Rita Preikšaitė už įvairiažanres vokalinės kamerinės muzikos programas, atliktas Lietuvoje ir užsienyje.

Skaityti toliau...

Ramygalos bažnyčioje skambėjo vargonai

 Šį sekmadienį (2010-06-20) 10 val. Ramygalos bažnyčioje skambėjo didinga instrumentų karaliaus - vargonų muzika.Turėjome retą galimybę klausytis solistės Vilmos Narvidaitės ir Lietuvos  Muzikos ir Teatro Akademijos  vargonų klasės 4 kurso studentės Aušros Pačegonytės atliekamų garsių klasikos kūrinių. Tokie koncertai visame pasulyje sutraukia žmones atitrūkti nuo kasdienybės ir prisiliesti prie dangaus. Dėja, nors ir klebono kviečiami pasilikti visiems dovanotame koncerte, parapijiečiai, lenkdami vienas kitą, skubėjo iš bažnyčios. Turėkime vilties - gal būt užsiauginsime klausytoją ir Ramygalos parapijoje.

Skaityti toliau...

Grigališkojo choralo studijos "Vox leatitiae" koncertas

 Šį sekmadienį Ramygalos Šv.Jono Krikštytojo bažnyčioje lankėsi Panevėžio grigališkojo choralo studijos "Vox Laetitiae" moterys vadovaujamos Jolantos Antanaitienės. Ramus autentiškos bažnytinės muzikos palikimo atlikimas sklaidėsi bažnyčios sklautuose. Visus susirinkusiuosius ramino ir telkė maldai. Darnus atlikimas kaip dieviškas balzamas užliejo sielos gelmes.
Dėkojame svečiams už pabuvimą kartu maldos rimtyje ir te Viešpaties palaima Jus nuolat lydi ir globoja.

Skaityti toliau...