Centras įsikūręs prieš 55 metus, buvusiuose žydų maldos namuose. Pastatas senas, šaltas, bet čia dirbantys žmonės iš paskutiniųjų stengiasi jį sušildyti.

Turime net tris kapelas - vaikų, suaugusių ir senolių. Labai džiugu, kad mūsų pensijinio amžiaus žmonės aktyviai dalyvauja centro veikloje, groja įvairiose šventėse. Dar turime labai nuostabų moterų vokalinį ansamblį. Be jų renginiai prarastų pusę žavesio. Šis ansamblis 2006 metais Panevėžio rajono vokalinių ansamblių ir solistų festivalyje-konkurse laimėjo II-vietą. Dainuoti renkasi ir garbaus amžiaus moterys. Jos visada sutinka ne tik pasirodyti Ramygaloje, bet ir vykti į svečius.

<palign="justify">Labai smagu, kad į centrą ateina daug jaunimo. Sunku net būtų suskaičiuoti, koks tikslus skaičius. Šiuo metu į repeticijas renkasi net šeši vaikų kolektyvai. Ir šoka, ir dainuoja, ir vaidina. Bandome padaryti kažką panašaus į dainuojamąją poeziją. Turime turbūt vienintelį rajone mėgėjišką lėlių teatrą.

Šiemet gavome varinių pučiamųjų orkestro vadovą. Uliūnuose jis jau subūrė grupę vaikų, Ramygaloje sekasi sunkiau, bet tikimės ir čia pralaužti ledus.

Vaikai į centrą ateina ir pažaisti. Turime seną kompiuterį, stalo žaidimus pasidarome patys.

Atskirai reikėtų paminėti Daniūnų filialą. Ten groja net dvi iš trijų kapelų, šokami liaudies ir kantri šokiai. Yra moterų vokalinis ansamblis, vaikų ir suaugusių teatro grupės. Daniūnai dažni svečiai įvairiuose renginiuose. Puikūs ir šilti žmonės visada pasiruošę padėti. Uliūnuose turėjome akordeonisčių būrelį. Deja, mergaitės užaugo ir išvyko studijuoti kitur. Vadovė - atsidavęs darbui žmogus, kol kas liko viena.

Seniūnijos galerijoje "Voras" eksponuojame parodas. 

Štai tokie mes esame šiandien.

Renginiai

Šiais metais įvyko 16 didesnių renginių. Tai ir valstybinių švenčių paminėjimai, ir miestui svarbios datos, ir susitikimai su įdomiais žmonėmis.

Verta paminėti Sigito Stankūno koncertą "Dainos iš dangaus'', skirtą vasario 16 d. paminėjimui. Taip pat susitikimą su aktoriumi Regimantu Adomaičiu. 

Kultūros centras tradiciškai rengia miesto šventę. Šiais metais Ramygalai sukako 637 metai ir 50 metų, kai suteiktos miesto teisės. Ši šventė tęsėsi dvi dienas. Pirmoji šventės diena vyko miesto parke. Koncertavo savi kolektyvai ir svečiai - grupė Sweet Band, solistai Vytautas Kurnickas, Gražina Skinderytė-Kurnickienė, grupė "Seni bičiuliai''. Vyko įvairios varžybos.

Antrąją dieną miestui puikų koncertą padovanojo muzikos mokykla.

Centras smagiai atšventė 55-ąjį gimtadienį. Ramygaloje ir Daniūnuose buvo surengtos Joninės.

 Puikiai pavyko paminėti Mindaugo karūnavimo dieną. Mieste, skambant muzikai, vyko riedučių slalomo, krepšinio,  tinklinio ir futbolo varžybos. Vakare centre buvo surengta diskoteka. Bandysim šią šventę padaryti tradicinę.

Kadangi draugaujam su kitais centrais ir buvom pas juos svečiuose, tai rugsėjo mėn. pasikvietėm juos į "Kaimynų ir draugų'' šventę. Pas mus svečiavosi Krekenavos kultūros centro teatro aktoriai ir Biržų rajono Pačeriaukštės kultūros centro kolektyvas.

Galima būtų paminėti ir su vaikais surengtą akciją "Papuoškime miestą". Seniūnija parūpino dažų, o vaikai išpiešė miesto šiukšliadėžes.

Artimiausi rimti renginiai

 Spalio 26 d. 18 val. modernių kvartetų festivalis "KETURIESE'' .

Lapkričio 11 d. 15 val. Ramygalos bažnyčioje sakralinės muzikos koncertas. Koncertuoja Lietuvos žemės ūkio ministerijos mišrus choras "DOBILAS''.

Nuo rugsėjo iki gruodžio mėnesio vykdomas projektas "Atraskime vieni kitus''. Bandom suburti suaugusius ir vaikus bendram darbui. Kursime spektaklį, patys darysime dekoracijas, kaukes.

Planuojama paskaita tėvams apie vaikų saviraiškos įtaką vaikų ugdymui, diskusija prie "Apskritojo stalo". Gruodžio mėn. pristatysime spektaklį Ramygalos bendruomenei.

Taip pat planuojame adventinį vakarą lapkričio mėn.

Centre vyksta ir šokių vakarai. Kol jie praeina be incidentų , tai manome vyks ir toliau.

Malonu, kad neblogai sekasi bendradarbiauti su bendruomenėmis, gimnazija, seniūnija, bažnyčia ir verslininkais.

Centrui labai trūksta įgarsinimo aparatūros, didesniems renginiams samdom įgarsintojus, o repeticijoms ir šokiams renkam iš visų kampų – kas muzikinį centrą, kas kolonėlę. Tai ne tik nepatogu, bet ir neprognozuojama.

Gal būt labiausiai centro veiklą atspindi gauti diplomai, bet mes manome, kad durys turi būti atviros visiems norintiems save išreikšti. Ir mums labai svarbus kiekvienas ateinantis žmogus.

Seniūnijos centro vadovė
Loreta Kubiliūnienė