Naujienos

Perduodame estafetę kitiems

 Einant į pabaigą 2010-iesiems metams iškilmingai nuleista  projekto "Ramygala – Lietuvos kultūros sostinė 2010" vėliava.
Ramygala mažas, gražus miestas. Ramygaliečiai visada garsėjo savo patriotizmu, savigarba. Ramygalai tapus Lietuvos kultūros sostine, ne vienas abejojo, ar ji yra ir ar taps panaši į kultūros sostinę. Tačiau tai buvo tas stimulas, kuris išjudino Ramygalos miesto, aplinkinių gyvenviečių ir net viso rajono bendruomenes. Išaugo ambicijos būti geriausiais, parodyti koks savitas ir gražus miestas – Ramygala. Ypač kultūros sostinės vardu džiaugėsi buvę ramygaliečiai, dabar gyvenantys kituose Lietuvos miestuose.

Skaityti toliau...

Aplankykite Ramygalą - Lietuvos kultūros sostinę

Rugpjūtis atostogų metas, o vasara baigiasi… Pats metas pakeliauti su šeima.

Siūlome ŠEIMOS SEKMADIENĮ praleisti vaikštant mažo miesto gatvėmis, susipažinti su žymiausiais Ramygalos istorijos faktais, išsibarsčiusiais istorijos puslapiuose po visą miestelį... Pagrindinėje miesto gatvėje pamatysite gražiąją Ramygalos gimnaziją ir joje įsikūrusį krašto istorijos muziejų, sagutėmis dekoruotą namą, fotografijose sustabdytas miesto gyvenimo akimirkas - parodoje "Ramygala laiko tėkmėje", aplankysite Panevėžio rajono garbės piliečio, garsaus skulptoriaus Kazio Kisieliaus skulptūrą, neogotikinę Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, pasigrožėsite miesto parke esančiomis medžio skulptūromis. Vaikams ypač patiks kalendorių muziejus, na, o tėveliai galės aplankyti parodų galeriją "Voras". Jei dar nepavargote – galite užsisakyti edukacinę programą "Grūdo virsmas" tebeveikiančiame motoriniame malūne, paskanauti kepyklėlėje ką tik iškeptų bandelių ir pyragėlių, na, o jei labiau išalkote – pasistiprinkite "Ramygalietišku kepsniu" kavinėje "Nijus". Pavažiavus už Ramygalos aplankysite Pašilių stumbryną;

Jeigu  nusprendėte grįžti namo, važiuodami pakeliui į Panevėžį,  būtinai aplankykite Bistrampolio dvarą. Pasivaikščiokite puikiame parke. Dvare paskanaukite pono Bistramo deserto. Jei neskubate, užsukite į dvaro koncertų salę kur kiekvieną sekmadienį vyksta išskirtiniai koncertai.

Jei mirštate iš alkio ir tikrai nepasieksite namų  neužkandę – sukite iš kelio ties Uliūnais, į kavinę "Prie židinio", čia Jus pavaišins didžiausiai cepelinais.

Na, o dabar – namo. Pilni įspūdžių, gerai praleidę laiką, šeimos albumui parsivežate puikių nuotraukų, sotūs...Ar nenuostabus savaitgalis? Ir dar su pačiais brangiausiais žmonėmis...Idilė.

Daugiau informacijos tel.:
8 45 592382
8 615 23540

Lietuvos kultūros sostinės renginių planas

Balandžio 15 d. 10 val. Lietuvos kultūros sostinės atidarymas. Spaudos konferencija. Dalyvauja Kultūros ministerijos ir Panevėžio rajono savivaldybės atstovai, kultūros sostinės balsas – aktorius Regimantas Adomaitis, projekto vadovai, spaudos atstovai.
Vieta – Ramygalos kultūros centras, Ramygalos seniūnija, Bistrampolio dvaras.
Naujų iniciatyvų, idėjų laboratorija „Keisk“ veikia iki gruodžio mėn. kiekvieno mėnesio pirmą ir trečią penktadienį Ramygalos kultūros centre nuo14.00 iki 19.00 val. Čia visi norintieji gali teikti idėjas, siūlyti kelius jų įgyvendinimui siekiant suformuoti ryškesnį, patrauklesnį miesto ir jo apylinkių įvaizdį.

Skaityti toliau...

Ramygala – Lietuvos kultūros sostinė 2010: pranešimas spaudai

 Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos konkurso "Lietuvos kultūros sostinė 2010" tikslas yra plėtoti kultūrą regionuose bei skatinti šalies miestelių ir miestų bendruomenių kultūrinį aktyvumą.

Šiais metais konkursui buvo pateiktos trys paraiškos iš Mažeikių, Anykščių ir Panevėžio rajono savivaldybių. Už Ramygalos ketinimą tapti Lietuvos kultūros sostine vertinimo komisijos nariai pasisakė vienbalsiai, įžvelgdami reikšmingus ir įdomius projekte numatytus sumanymus.

Pirmą kartą Lietuvos kultūros sostinė išrinkta 2008 metais. Tuomet šį titulą laimėjo Zarasai, 2009 metais - Plungė.

Skaityti toliau...