Gyventi rajono centre norintys ramygaliečiai susidūrė su priešiškumu. Entuziastingai pritarianti Ramygalos savivaldybės steigimui aktyvių ramygaliečių grupė kreipėsi į rajono valdžią, šalies Vyriausybę, Seimą ir Vidaus reikalų ministeriją. Tikėjęsi vietinės valdžios pritarimo rajono centre norintys gyventi ramygaliečiai pasijuto kaip šlapiu skuduru per veidą gavę: rajono valdžia pasirodė permainų visai nepageidaujanti.

Parengė kreipimąsi

Ramygaliečių noras turėti savą savivaldybę nėra tik tuščios kalbos. Panevėžio rajono centru Ramygala turėtų tapti įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą Teritorijos administracinių vienetų sistemos tobulinimo koncepcijos veiksmų planą. Ramygalos bendruomenė susigriebė, kad turėtų ir patys parodyti iniciatyvą. Pabijoję, kad norą tapti rajono centru gali pareikšti ir Krekenava ar kuris kitas rajono miestelis, birželio 20 dieną aktyviausi ramygaliečiai sušaukė išplėstinį Ramygalos ir Garuckų bendruomenės susirinkimą.

Pylos nuo miestelio gyventojų gavo ir seniūnas Vladas Chirv, ir rajono Tarybos narys Virmantas Velikonis, ir Ramygalos bei Garuckų bendruomenės pirmininkė Zita Šegamogienė.

„Spaudžiami pasiaiškinti, kodėl taip apatiškai ir atmestinai reaguoja į Vyriausybės norą Ramygaloje steigti savivaldybę, jie pradėjo vardinti, kokios laukia blogybės – esą reikės perregistruoti gyventojus, keisti inventorizacijos knygas. Nesuprantu, kodėl reikia žmones gąsdinti tuo, kas tik galbūt bus“, – piktinosi iniciatyvinės grupės narys Dainius Ožalas.

Supratusi, kad valdžios atstovai jų nepalaikys, Ramygalos seniūnijos iniciatyvinė grupė parengė kreipimąsi į Panevėžio rajono savivaldybės tarybą, LR Vidaus reikalų ministeriją, LR Seimą.

„Reiškiame norą, kad Ramygala taptų naujos Savivaldybės centru. Esame pasiruošę bendradarbiauti įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą teritorijos administracinių vienetų sistemos tobulinimo koncepcijos įgyvendinimo veiksmų planą“, – rašoma Ramygalos miesto bendruomenės iniciatyvinės grupės kreipimesi.

Ruošiasi ir sunkumams

Iniciatyvinės grupės vadovė Nijolė Krisiūnienė „Sekundei“ sakė neabejojanti Ramygalos savivaldybės steigimo nauda žmonėms. „Vyresnieji Ramygalos žmonės dar pamena laikus, kai čia buvo rajono centras, esame įsitikinę, jog reikia tai atstatyti, – įsitikinusi N.Krisiūnienė. – Kai Ramygala bus savivaldybės centras, čai atsiras daugiau darbo vietų, jaunimas nebeišvažiuos į miestą. Dabar Ramygala apmirusi, čia nebėra net kino teatro“. Ar Ramygaloje įsteigta savivaldybė iš tikrųjų paskatins rajono verslininkus staiga perkelti verslą į beveik 30 kilometrų nuo miesto esantį miestelį, iniciatyvinės grupės nariai net neabejoja. Jie įsitikinę, kad Ramygala gali pasiūlyti pakankamai darbo jėgos bet kokiam verslui plėtoti.

Birutė KRONIENĖ