Miežiškių kultūros centro darbuotojai drauge su meno mėgėjais, vietos bendruomene jau dešimtą kartą surengė teatralizuotą arklių ganymo šventę – Naktigonę. Kaip pastaraisiais metais jau tapo įprasta, suvežę pirmąjį šieną miežiškiečiai ir jų svečiai rinkosi į šalia esančią Dvarininkų kaimo ūkininkui, muzikantui, dainininkui Valentinui Rapšiui priklausančią ganyklą. Joje vėl būta progų ir pasilinksminti, ir pabendrauti, ir senąsias lietuviško kaimo tradicijas vieniems prisiminti, kitiems – pirmą kartą pažinti.

Vienu didesnių miežiškiečių ir aplinkinių vietovių bendruomenės žmonių susibūrimu tapusi šventė šiemet sutraukė kone 200 žmonių. Ir, deja, palyginti su ankstesniais metais, ne tiek jau daug arklių. Pastaruoju metu retas kaimo žmogus beturi šių gyvūnų, tad šiemetinėje Naktigonėje jie buvo tik devyni. Užtat kumeliukų, kuriems tradiciškai šventės dalyviai renka vardus, būta net trijų. Pagal pirmąsias mažylių tėvų raides kūrę vardus žmonės jų prisiūlė gausybę. Šeimininkai kumeliukams išrinko Persėjo ir Putino vardus, o kumelaitei – Pikolinos.

Į renginį suvesti arkliai dalyvius ir brikelėse vežiojo, jais ir pajodinėti leista, ir galimybė stebėti, kaip gyvūnai per kliūtis šokinėja, suteikta. Bene didžiausio susidomėjimo sulaukė momentas, kai ūkininkas Valentinas Rapšys pademonstravo, kaip arklių kanopos prižiūrimos, kaip jie kaustomi. Naktigonėje būta ne tik vietos ūkininkų darbinių arklių, tačiau ir dviejų Miežiškių seniūnijoje veikiančių žirgynų, priklausančių Daivai Sargautienei ir Renatai Mikelionienei, grakščių augintinių.

Nauju įspūdingu šventės akcentu tapo į ganyklą senovinę lauko kalvę atsigabenusio velžiečio kalvio Sauliaus Kronio pademonstruotas pasagų kalimo menas. Renginyje visą vakarą skambėjo kultūros centro folkloro ansamblio, kapelų muzikantų atliekama muzika.

Jurga Švagždienė,
Miežiškių kultūros centro meno vadovė