Po užuominos spaudoje, kad Ramygaloje mažai kam rūpi, ar taps miestas naujos savivaldybės centru,  subruzdo jo gyventojai. Bendruomenė išsirinko iniciatyvinę grupę, kuri ėmėsi žygių, kad tai įvyktų ilgai nelaukiant. Norėdamas sužinoti, ar tai realu,  kalbinau žinomus ramygaliečius. 
 
Virmantas VELIKONIS, Panevėžio rajono tarybos narys: – Valdžios reforma gali pasiteisinti tik tada, jei nuo to žmonėms pasidarytų geriau. Labai svarbus klausimas: iš kur imti lėšų? O be jų reformos neįvykdysi. Ramygala man nesvetima, aš joje gyvenu 30 metų. Sukurti čia savivaldybę kur kas lengviau, nes Ramygala kadaise buvo rajono centras. Tačiau tokios galimybės šiuo metu nėra. Kaltinimai, kad meras, vicemeras, rajono Tarybos nariai prastai atlieka savo darbą – nepagrįsti. Visus juos pažįstu kaip itin sąžiningus žmones ir jų negaliu kažkuo įtarti. Protingai kalbėti yra sunku, protingai tylėti – dar sunkiau. Niekas dar nepavėlavo į traukinį.  Netiesa, kad  esu abejingas Ramygalos savivaldybės atsiradimui.  Nemanau, kad atsirastų nors vienas žmogus, kuris būtų prieš jos steigimą. Tačiau tai turi rūpėti ne vien ramygaliečiams. Yra ir Krekenava, Kėdainių rajono Truskavos seniūnija, kuri galėtų tapti naujos savivaldybės dalimi. Raguvą esą žadama jungti prie Troškūnų, kitus kaimus – prie Panevėžio miesto. Tai būtų didelė revoliucija. Kažin ar sutiktų Šilų gyventojai važinėti į Ramygalą, jeigu į Panevėžį jiems autostrada  nereikia nė pusvalandžio. Vienos nuomonės čia negali būti ir tokios jos nereikia. Tai reikia daryti labai apgalvotai. Ramygala išties yra puikioje vietoje – iš jos asfaltu galima pasiekti bet kurią Lietuvos vietovę. Mieste yra valomieji įrengimai, čia išspręstas vandens valymo klausimas. Ateina gamtinės dujos. Rengiamasi statyti Ramygalos  aplinkkelį. Į svetimus kraštus uždarbiauti išvykę jo gyventojai ketina grįžti  į gimtąjį miestą ir žada  statytis gyvenamuosius namus. Brangs pastatai ir žemė po jais. Ramygala turi minusų, bet nestokoja ir pliusų.  

Bibliotekininkė Vladislava ŠEGAMOGIENĖ, Ramygalos miesto–Garuckų kaimo bendruomenės pirmininkė: – Niekas negali atsispirti laiko pokyčiams, tačiau tokie dalykai turi vykti sklandžiai, neskubant ir protingai. Pasikeitimai pirmiausia turi paliesti žmogų ir lengvinti jo gyvenimą. Norėčiau žinoti, koks yra rajono strateginis raidos planas,  ar bus skirta pakankamai lėšų naujai savivaldybei steigti. Keliu ranką už tai, kad būtų Ramygalos savivaldybė.  Jeigu būtų sukurta nors 10 naujų darbo vietų. Žmonės bet kuriuo klausimu net dėl nedidelės problemos priversti važinėti į Panevėžį. Norėtųsi, kad mieste padaugėtų medicinos paslaugų,  juk teturime tik du gydytojus. Tačiau Ramygala gali didžiuotis savo gimnazija su gera sporto sale, palaikomojo gydymo ligonine ir senelių globos namais. Turi prasidėti darbai „plyname lauke“, kur 20 hektarų plote žadama investuoti ne vieną milijoną. Gal čia įsikurs gamykla ar institutas? Vėl naujos darbo vietos.  Sulauksime gamtinių dujų, jos palengvins gyventojų buitį. Žinau keletą ramygaliečių, kurie dabar uždarbiauja užsienyje, bet žada grįžti namo. Ramygaloje numatyta kurti Europos parką. Pasisodintume naujų medelių. Norisi turėti sporto aikštyną, pilną vaikų darželį.  

Ramygalos senbuvis Juozapas LEŠČINSKAS, dirbęs anuomečio Ramygalos rajono vykdomajame komitete: – 1959 m. atėjau dirbti į Ramygalos rajono vykdomojo komiteto Žemės ūkio skyrių vyr. inspektoriumi. Vykdomasis komitetas buvo įsikūręs pastato, kur dabar slaugos ligoninė ir senelių globos namai, pirmame aukšte. Žemės ūkio skyrius tilpo viename kambaryje, kur dirbome penki žmonės. Turėjome vieną telefoną, tačiau to pakako, nes mažai tekdavo sėdėti kabinete. Ramygalos rajonas buvo didelis, jam priklausė Truskava, Anciškiai, Šilai, Žibartonys, Krekenava, Ėriškiai. Ramygalos miesto gyventojams reikalinga savo savivaldybė. Bet nelabai tikiu, kad to norėtų žibartoniečiai, krekenaviečiai, truskaviečiai ar pagiriečiai. Man atrodo,  Pagirių ir Truskavos gyventojai jau „prisirišo“ prie Kėdainių rajono. Ramygaloje nėra nė dviejų tūkstančių gyventojų.   

Ramygalos seniūnas Valdas CHIRVAS: – Sakykite, ar sutiktų Karsakiškio gyventojai, kad jų savivaldybė būtų Ramygaloje? To iš jų nesulauksi. Būtų gerai surengti žmonių, kurie būtų priskirti Ramygalos savivaldybei,  apklausą. Verta tai padaryti per Seimo ar Prezidento rinkimus. Siūlyčiau sudaryti iniciatyvinę grupę iš žmonių, įgaliotų aplinkinių  gyvenviečių. Tai būtų daug svaresnis dokumentas nei dabartinis, kurį pasirašė vien ramygaliečiai. Balsuojant už savivaldybę, reikėtų atsiklausti visų jos gyventojų. Tai suteiktų daugiau aiškumo. Jeigu Panevėžio rajoną skeltų perpus ir taip būtų sukurta Ramygalos savivaldybė, tai kur dėti kitą  Panevėžio rajono gyventojų dalį? Priskyrus ją prie Panevėžio, miestų savivaldybių skaičius liktų toks pat, tik Ramygalos savivaldybėje būtų 15 tūkstančių, o Panevėžio miesto – 150 tūkstančių gyventojų. Išeitų, kad miestas sustambėjo. Sakyčiau:  reikia palikti miestą kaip ir buvo, o rajoną skelti į dvi dalis. Vienoje dalyje jų būtų Ramygalos, kitoje – Velžio, Bernatonių ar Paįstrio savivaldybė. Aš už tai, kad būtų Ramygalos savivaldybė, bet į tai reikia žvelgti realiai, atsiklausus pačių gyventojų.